Екологічна характеристика об'єкту
На території і в виробничих, складських, побутових приміщеннях палити заборонено. Для паління відведені і обладнані спеціальні місця.
Особлива увага надається шляхам евакуації і евакуаційним виходам, так як у випадку пожежі або аварії необхідно забезпечити швидку евакуацію людей в безпечні місця. Ці шляхи також використовуються для евакуації майна і успішного гасіння пожежі у випадку її виникнення. Евакуаційні виходи влаштовані через закриті вихідні клітки, які повинні освітлюватися. Захаращувати вихідні клітки забороняється.
Територію підприємства належить постійно утримувати в чистоті, а сміття, виробничі та інші відходи систематично прибирати на спеціально відведені ділянки.
До всіх будинків і споруд необхідно забезпечити вільний доступ. Протипожежні розриви між будинками і спорудами не дозволяється використовувати під складування матеріалів, обладнання.
Спецодяг належить зберігати в спеціально відведених для цього приміщеннях в підвішеному стані. В кишенях спецодягу не повинно залишатися промаслене ганчір'я. Не дозволяється залишати спецодяг на верстатах, ящиках, біля робочих місць.
Заходи, що забезпечують швидку локалізацію і ліквідацію пожеж, заключаються в зменшенні і розміщенні горючих речовин, обмеженні шляхів поширення пожежі і створення умов для її швидкої ліквідації.
Швидка локалізація і ліквідація пожежі досягається також забезпеченням виробничих приміщень необхідною кількістю ефективних стаціонарних і пересувних засобів пожежегасіння і засобів зв'язку, улаштуванням на території підприємства доріг і водоустроїв.
Територія і кожне приміщення підприємства забезпечені необхідною кількістю первинних засобів пожежегасіння. Використання пожежного інвентаря і обладнання для господарських, виробничих та інших робіт, не пов'язаних з пожежегасінням, забороняється.
Гасіння піною основане на ізоляції горючої поверхні паро непроникливим шаром. Піна широко використовується для гасіння твердих матеріалів і легко займаних рідин. Піну отримують хімічним або механічним шляхом.
Хімічна піна використовується в ручних вогнегасниках, повітряно-механічна в стаціонарних і пересувних піно генераторах
Гасіння газом основане на тому, що газ зменшує концентрацію кисню в повітрі з 21% до 15-16%, при якому більшість горючих речовин горіти не можуть. На підприємстві знаходяться вогнегасники такого типу ВУ-2, ВУ-5, які використовують тільки вуглекислоту. Ці вогнегасники діють 30-40 сек. і подають газ на відстань 2-4 м. Ними гасять всі речовини, крім тих, що горять без доступу повітря.
З порошкових вогнегасників на виробництві використовується ВПУ-2, ВПУ-5 Вогнегасяща дія порошків заключається в тому, що вони своєю масою і утвореною при горінні плівкою ізолюють зону горіння від горючої речовини.
Шумове, вібраційне та електромагнітне забруднення
Устаткування є основним джерелом шуму і вібрації. Технологічне обладнання встановлюється на віброопорах та з використанням гнучких вставок. Рівень шуму на робочих місцях не перевищує вимог ГОСТ 12.1.003-83 і ДСН 3.3.6.0037-99. Кон-троль за рівнем шуму проводиться за ГОСТ 12.1.050-86. Рівень вібрації у виробни-чих приміщеннях знаходиться в границях норм, передбачених ДСН 3.3.6.03 9-99.
Для попередження можливості виникнення небезпечних електричних розрядів на поверхні обладнання, а також на тілі людини, передбачені слідуючи заходи:
- заземлення обладнання та комунікацій;
- заземлення ручного інструменту;
- опір заземлення, яке призначено тільки для захисту від статичної електрики, не більше 100 ом.
- Заземляючи провідники слід прокладати відкрито, для забезпечення можливості їх огляду. При цьому повинна бути забезпечена надійна стійкість їх до можливих механічних та хімічних впливів. Працівники повинні бути одягнені в неелектр-изуючий і ненакопичуючий зарядів статичної електрики одяг, головні убори.
Цікаві статті з розділу
Розрахунок розсіювання шкідливих речовин
Розподіл в атмосфері забруднюючих
речовин, що викликаються з промислових джерел забруднення, підкоряється законам
турбулентної дифузії. На процес розсіювання викидів суттєво впливає стан
атмосфери, ...
Роль ферментативних антиоксидантів при окисному стресі
Стан
оточуючого середовища міст України на даний час потребує переходу до
інтенсивних методів запобігання його забруднення, зокрема до розробки
біологічних методів очистки. Одним з них є зе ...
Ландшафтно-екологічна основа Києва
Актуальність. Місто – це антропогенна
екосистема, що являє собою концентроване розміщення промислових і побутових
споруд, та населення, яке знаходиться на його території. На відміну від
сіл ...