Екологічна характеристика об'єкту
Аналіз стану забруднення довкілля
За даними цього графіка можна проаналізувати динаміку викидів забруднюючих речовин від стаціонарних джерел підприємства в атмосферне повітря за 1995-2002 рр. З 1995 по 1998 роки показники викидів забруднюючих речовин були приблизно однакового рівня і не перевищували встановлені показники ГДК (показники ГДК вказані на графіку також) через те, що потужність роботи підприємства була приблизно на однаковому рівні. 1999 - рік коли підприємство не працювало в зв'язку з економічним проблемами виробництва, зміною власника та реконструкцією виробничих потужностей. Починаючи з 2000 року підприємство виходить на зовсім інший рівень роботи, змінюються потужності виробництва, а звідси і величини викидів забруднюючих речовин. За період 1995-2002 років підприємством не було перевищено нормативів ГДК по жодній з викинутих речовин. В динаміці викидів мало небезпечних речовин прослідковується та сама тенденція не перевищення ГДК та зменшення об'ємів викидів забруднюючих речовин після 2000 року. Проаналізуємо перелік забруднюючих речовин, джерела їх утворення та причини зміни об'ємів утворення:
• Тверді - утворюються при спалюванні тирси на димогенераторах для копчення м'ясних виробів.
• Сірчистий ангідрид - утворюється при спалюванні природного газу для обробки субпродуктів і викидається опалювальною піччю. Зменшення об'ємів викидів відбулось за рахунок зменшення потужності виробництва.
• Оксид азоту - викидається коптильною камерою, опалювальною піччю, котлом Е 1/0,9 в енергетичному виробництві для виробки пару; горном - в термічному виробництві для обробки металу; котлом АОГВ, конвекторами - в теплотехнічному виробництві для отримання теплоносіїв; при зварювальних роботах. Причини зменшення викидів див. Нижче в описі реконструкції котельні.
• Аміак - використовується компресорною для вироблення холоду холодильником (також раніше джерелом аміаку на підприємстві було база перед забійного утримання худоби, зараз в зв'язку зі зміною технологічного процесу це джерело відсутнє). Зменшились об'єми викидів через переобладнання компресорної англійсько-німецькими компресорами "Сгаззо", які зменшили викид за рахунок покращення ущільнення рухомих частин механізму компресора та нової конструкції масловідділювачів; було проведено поїочний ремонт запірної арматури; встановлено додаткові конденсаторні установки і зменшені обсяги холодильних камер і камер зберігання.
• Окис вуглецю - викидається котельнею, при спалюванні газу; термокамерами; коптильною камерою; опалювальною піччю; горном в термічному виробництві для обробки металу; котлом АОГВ в енергетичному виробництві для виробки енергоносіїв; зварочним трансформатором; конвектором в теплотехнічному виробництві.
• Сажа - викидається коптильними камерами. Зменшення викидів за рахунок встановлення фарфорових фільтруючих установок (кілець Рашига) в орошувальній камері очищення диму.
• Пил деревний - викидається деревообровлювальними верстатами, що використовуються для виготовлення дерев'яної тари. Зменшення відбулось за рахунок переведення реалізації готової продукції з дерев'яної на пластикову тару.
Проведена реконструкція котельні полягає в наступному: на заміну старої котельні з 4 котлами побудовано 2 котельні основних виробничих цехів (м'ясопереробного і м'ясожирового) та реконструйовано (переобладнано) опалення адміністративно-побутових приміщень. Таким чином зменшилось споживання газу, а відповідно і величини викидів забруднюючих речовин.
Отже, прослідкувавши показники 1995-2002 років можна прослідкувати такі тенденції:
за 1995-2002 роки на підприємстві не було зареєстровано перевищень ГДК по жодній з речовин;
Цікаві статті з розділу
Регіональні особливості природно-заповідного фонду Корюківського району
За останній час ПЗФ (природно-заповідний
фонд) держави суттєво змінився, зокрема, більше ніж у двічі зросла його площа.
Це сталося не тільки завдяки створенню багатьох нових об'єктів, в тому ...
Біоіндикація стану навколишнього природного середовища в зонах розташування тваринницьких господарств
На сьогодні основною характеристикою інтенсивного тваринництва є
утримання великої кількості тварин на невеликій території. Щоб одержати при
мінімальних витратах максимальну кількість продук ...
Наукові основи раціонального користування та управління навколишнім середовищем
Тема контрольної роботи "Наукові
основи раціонального користування та управління навколишнім середовищем".
В умовах зростаючого
антропогенного впливу на навколишнє середовище оч ...