Екологічна характеристика об'єкту
чітко прослідковується залежність об'ємів викидів від потужності виробництва - за ці роки відбулось значне зменшення потужності виробничої діяльності, а отже і об'ємів викидів; відчутний вплив на зменшення об'ємів викидів мало переобладнання підприємства, реконструкція його основних виробничих цехів та впровадження нових ресурсозберігаючих технологій.
Оскільки підприємство є представником харчової промисловості то воно не є одним із найбільших забруднювачів навколишнього природного середовища міта Житомир, області, країни. Хоча звичайно справляє свій негативний вплив на довкілля і цим впливом не можна нехтувати. Аналіз екологічної ситуації міста і регіону.
В 2001 році в області спостерігається деяке збільшення обсягу викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викидів. Це збільшення складає 0,79 тис. тонн, що на 6,4% більше ніж у 2000 році.
Збільшення обсягів викидів по області від стаціонарних джерел відбулося за рахунок збільшення викидів твердих речовин (на 4,2 %), оксиду вуглецю (на24,3%), при цьому відбулося зменшення викидів діоксиду сірки (на 15,9%), двоокису азоту (на 2%).
Спостереження за станом забруднення атмосферного повітря проводилось на двох стаціонарних метеорологічних постах, розташованих в м. Житомир за вмістом чотирьох основних домішок: пилу, двоокису сірки, двоокису азоту та окису вуглецю, а також специфічних: бенз(а)пірену і восьми важких металів (заліза, кадмію, марганцю,міді, нікелю,свинцю, хрому, цинку).
Загальний рівень забруднення повітря в місті був нижче среднього по мережі спостережень гідрометеослужби України.
Протягом року спостерігався підвищений вміст двоокису азоту і бенз(а)пірену, середньорічні концентрації яких дорівнювали 1,3 ГДК та 1,6 ГДК відповідно.
Середньорічні концентрації інших домішок не перевищували середньодобову гранично допустиму концентрацію.
Середньорічні концентрації інших домішок склали : окису вуглецю - 0,6 ГДК, пилу - 0,4 ГДК, двоокису сірки - 0,3 ГДК.Середній вміст важких металів був значно нижчий за відповідні ГДК. У порівнянні із попереднім роком спостерігалось деяке зниження рівня забруднення атмосферного повітря двоокисом азоту та бенз(а)піреном, вміст інших домішок залишився на рівні 2000 року.
Дані спостережень за рівнем забруднення атмосферного повітря в м. Житомир за 5 років наведені в таблиці.
В поточному році перевірено підприємства, які увійшли до затвердженого переліку екологічно небезпечних ("Перелік" обласного значення), а саме: Житомирське ВУВКГ- на вміст хлору у викидах в атмосферу, ДП "Романівське скло" та ВАТ "Біомедскло"- на вміст окису вуглецю та оксидів азоту. В таблиці наведені результати контролю стаціонарних та пересувних джерел забруднення атмосфери, що здійснювались відділом моніторингу та аналітконтролю за 5 років.
Результати контролю стаціонарних та пересувних джерел забруднення атмосфери, що здійснювались відділом моніторингу та аналітичного контролю
Аналізуючи стан викидів ЗР по джерелах забруднення атмосфери (за даними результатів лабораторно-інструментального контролю), слід відмітити тенденцію до зменшення відсотку джерел із перевищенням нормативів ГДВ та неврахованими викидами, але спастерігається незначне збільшення відсотку перевищень нормативу на пересувних джерелах викидів.
При здійсненні лабораторно-інструментального контролю викидів ЗР в атмосферу використовувались фотоколориметричні, лінійно-колористичні, атомно-абсорбційні методи визначення концентрацій.
Відділ моніторингу та аналітконтролю акредитований на визначення 36-ти інгредиєнтів у промвикидах в атмосферу.
Контроль за викидами ЗР в атмосферу проводився згідно затвердженого держуправлінням екоресурсів планом.
Цікаві статті з розділу
Роль лісу в екологічній стабілізації ландшафтів
Біорізноманітність
України є її національним багатством. Особливості географічного положення
України рельєф, клімат та історичний розвиток зумовили формування на її
території багатої рослин ...
Фiтомелiорацiя мiських екосистем
Зелені насадження - невід'ємна
складова навколишнього природного середовища та, зокрема, міських екосистем. Вони
виконують важливі екологічні функції, до яких належать: очищення та збагаченн ...
Загальна екологічна оцінка стану навколишнього середовища в басейні річки
річка
басейн атмосфера забруднюючий
Спостереження
за довкіллям набули практичного значення ще на початку розвитку людства,
оскільки кожному індивіду, щоб вижити, необхідно було мати певну суму з ...