Екологічна характеристика об'єкту
чітко прослідковується залежність об'ємів викидів від потужності виробництва - за ці роки відбулось значне зменшення потужності виробничої діяльності, а отже і об'ємів викидів; відчутний вплив на зменшення об'ємів викидів мало переобладнання підприємства, реконструкція його основних виробничих цехів та впровадження нових ресурсозберігаючих технологій.
Оскільки підприємство є представником харчової промисловості то воно не є одним із найбільших забруднювачів навколишнього природного середовища міта Житомир, області, країни. Хоча звичайно справляє свій негативний вплив на довкілля і цим впливом не можна нехтувати. Аналіз екологічної ситуації міста і регіону.
В 2001 році в області спостерігається деяке збільшення обсягу викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викидів. Це збільшення складає 0,79 тис. тонн, що на 6,4% більше ніж у 2000 році.
Збільшення обсягів викидів по області від стаціонарних джерел відбулося за рахунок збільшення викидів твердих речовин (на 4,2 %), оксиду вуглецю (на24,3%), при цьому відбулося зменшення викидів діоксиду сірки (на 15,9%), двоокису азоту (на 2%).
Спостереження за станом забруднення атмосферного повітря проводилось на двох стаціонарних метеорологічних постах, розташованих в м. Житомир за вмістом чотирьох основних домішок: пилу, двоокису сірки, двоокису азоту та окису вуглецю, а також специфічних: бенз(а)пірену і восьми важких металів (заліза, кадмію, марганцю,міді, нікелю,свинцю, хрому, цинку).
Загальний рівень забруднення повітря в місті був нижче среднього по мережі спостережень гідрометеослужби України.
Протягом року спостерігався підвищений вміст двоокису азоту і бенз(а)пірену, середньорічні концентрації яких дорівнювали 1,3 ГДК та 1,6 ГДК відповідно.
Середньорічні концентрації інших домішок не перевищували середньодобову гранично допустиму концентрацію.
Середньорічні концентрації інших домішок склали : окису вуглецю - 0,6 ГДК, пилу - 0,4 ГДК, двоокису сірки - 0,3 ГДК.Середній вміст важких металів був значно нижчий за відповідні ГДК. У порівнянні із попереднім роком спостерігалось деяке зниження рівня забруднення атмосферного повітря двоокисом азоту та бенз(а)піреном, вміст інших домішок залишився на рівні 2000 року.
Дані спостережень за рівнем забруднення атмосферного повітря в м. Житомир за 5 років наведені в таблиці.
В поточному році перевірено підприємства, які увійшли до затвердженого переліку екологічно небезпечних ("Перелік" обласного значення), а саме: Житомирське ВУВКГ- на вміст хлору у викидах в атмосферу, ДП "Романівське скло" та ВАТ "Біомедскло"- на вміст окису вуглецю та оксидів азоту. В таблиці наведені результати контролю стаціонарних та пересувних джерел забруднення атмосфери, що здійснювались відділом моніторингу та аналітконтролю за 5 років.
Результати контролю стаціонарних та пересувних джерел забруднення атмосфери, що здійснювались відділом моніторингу та аналітичного контролю
Аналізуючи стан викидів ЗР по джерелах забруднення атмосфери (за даними результатів лабораторно-інструментального контролю), слід відмітити тенденцію до зменшення відсотку джерел із перевищенням нормативів ГДВ та неврахованими викидами, але спастерігається незначне збільшення відсотку перевищень нормативу на пересувних джерелах викидів.
При здійсненні лабораторно-інструментального контролю викидів ЗР в атмосферу використовувались фотоколориметричні, лінійно-колористичні, атомно-абсорбційні методи визначення концентрацій.
Відділ моніторингу та аналітконтролю акредитований на визначення 36-ти інгредиєнтів у промвикидах в атмосферу.
Контроль за викидами ЗР в атмосферу проводився згідно затвердженого держуправлінням екоресурсів планом.
Цікаві статті з розділу
Проблема водних ресурсів України
Сьогодні
в усьому світі збільшується інтерес до проблем водних ресурсів та прогнозування
їх впливу на здоров’я населення. Проблема забезпеченості людства водою є
глобальною, а для її виріше ...
Екологічна оцінка природних умов басейну річки Рудка (Волинська область)
Значення водних артерій важко переоцінити.
Річки, наприклад, забезпечують водою господарську діяльність людини, її
повсякденний попит, відіграють важливу роль у функціонуванні суспільства. ...
Природоохоронна діяльність на територіях природно-заповідного фонду України
Одним з ефективних заходів охорони довкілля
є заповідання. Більш як 100 років минуло з часу започаткування активної форми збереження
й відтворення незайманих ландшафтів в Україні. На 1 січня ...