Екологічна оцінка впливу мисливської авіфауни на агроценози Центрального Придніпров`я
3 Ряд Голубоподібні (Columbioformes)
Птахи середніх розмірів. Біля основи дзьоба восковиця. Ногокороткі. Заселяють різні біотопи. Моногами. Нагніздні. Рослиноїдні [13]. В умовах регіону досліджень відмічено 4 види. Динаміка чисельності голубоподібних наведена на рисунку 3.8. Динаміка популяцій голубоподібних птахів за три роки в ТОВ МГ «Черкаське» наведена в додатку Б (рис. Б.5).
Рисунок 3.8 Динаміка чисельності голубоподібних за 2002-2011 роки на території Черкаської області
Голуб синяк
(Columba oenas). Поширені в лісах Європи, Західної і Південної Азії, у Південно-Західній Африці. Зимують у Південній Європі ( в Криму й Закавказзі), у середземноморських і південно-західних азіатських країнах. Живляться майже виключно насінням листяних порід; поїдають також різне зерно [3].
Прилітають в кінці лютого - на початку березня. Гніздяться в старих ділянках листяних і мішаних лісів, де є багато дуплистих дерев. Яйця (2 чисто білого кольору) відкладають в дуплі, де майже немає ніякої підстилки, крім порохняви. Повна кладка - на початку або в середині квітня. Насиджують обидва птахи, 17 - 19 днів. Пташенята залишаються в гнізді близько місяця. У кінці травня буває друга кладка, так що пташенят у гнізді можна знаходити і в серпні. Відлітають на зимівлю у вересні - жовтні. Мисливські птахи, але великого значення не мають.
Припутень
(Columba palumbus). Великі голуби. Маса до 500 г і більше. У дорослих птахів верхня частина тіла сіра або темно-сіра. Тіло з боків і шия зверху із зеленим і пурпурово-металічним блиском. На шиї з боків і на крилах є великі яскраві білі плями. Воло і груди з рожевуватим відтінком, на хвості темна передверхівкова смуга. Дзьоб червоний, з жовтим кінчиком. Молоді птахи буруваті, без блиску і білих плям на шиї [3].
Поширені в лісах Європи, Північної Африки, Західного Сибіру і Середньої Азії. Зимують у Південній Європі, Закавказзі, Західній Азії [3, 13]. Улюблені місця перебування - ділянки старого листяного або мішаного лісу, рідше густі хвойні ліси. Іноді гніздяться в старих парках. Живляться насінням деревних порід, зерном і насінням культурних рослин.
Прилітають на Україну в кінці березня - на початку квітня. Гніздо роблять на деревах і кущах, іноді зовсім низько від землі. Це споруди з гілочок, які просвічуються наскрізь, так що знизу видно яйця або пташенят. Повна кладка з 2 білих блискучих яєць, у квітні - травні. У деяких пар буває у липні друга кладка. Насиджують обидва птахи, 17 - 18 днів. Пташенята залишаються в гнізді близько трьох тижнів.
Відлітають на зимівлю в жовтні - листопаді. Іноді поодинокі птахи зимують на півдні України. В теплий період року на території регіону поширений скрізь і досить успішно освоює антропогенне середовище. Ареал виду з поступово розширюється.
Горлиця звичайна
(Streptopelia turtur). Невеликі голуби, зі струнким, видовженим тілом і маленькою головою. Маса до 150-160 г. Дорослі птахи бурувато-сірі, строкаті. Голова зверху, надхвістя, верхні покривні пера хвоста і тіло з боків сірі. На шиї з боків плями з чорних пер, з голубуватими кінчиками. Передня частина спини бура, задня частина, плечові та верхні покривні пера крила з чорно-бурими стрижнями і вохристими облямівками. Шия спереду, воло й груди сизо-рожеві, черево та підхвістя білі. Молоді птахи буруваті, рябого пір'я на шиї з боків не мають [3, 13].
Цікаві статті з розділу
Визначення небезпечної швидкості вітру
Значення небезпечної швидкості вітру
на рівні Флюгера (10м над рівнем землі) знаходять за формулами (2.18.). (2.19),
(2.20.):
при f< 100= 0.5,<0.5; (2.18.)
= . 0.5<<2; (2.19.) ...
Екологічні проблеми, пов’язані з експлуатацією теплових двигунів
Світу, в якому ми живемо, загрожує серйозна небезпека. Втручання людини у тендітну рівновагу природи - розвиток техніки і промисловості - може нанести непоправну шкоду оточуючому нас прекрасному довкі ...
Заходи по покращенню стану атмосферного повітря
Для
того щоб покращити повітряний стан необхідно провести ряд заходів, а саме :
технологічні
;
архітектурно
- планувальні ;
санітарно
- технічні ;
законодавчі
;
Схема
роботи цикло ...