Еволюція та сучасний склад атмосфери
Земля, як і більшість інших планет, оточена газовою оболонкою - атмосферою. Атмосферне повітря - основний компонент біосфери. Перша наукова праця, в якому узагальнюються уявлення про атмосферу, належить Аристотелю, який висловив припущення, що Земля має форму кулі і тому повітряна оболонка повинна бути сферичної форми. Це і виражається словом «атмосфера» (по-грецьки «атмос» - пар, дихання, а «сфера» - куля).
Відомо, що людина без їжі може жити кілька десятків діб, без води - декілька діб, а без повітря - не більше кількох хвилин. Загальна кількість повітря в атмосфері складає 5,15 х10 т., а вміст у ньому кисню - в п'ять разів менше. Це дуже багато. І побоюватися, що в перспективі його не вистачить, очевидно, не слід, навіть при зростанні поживання всіма живими організмами та витрачання на виробничі потреби. Серйозну небезпеку для людини представляє не нестача повітря як такого, а його прогресуюче забруднення. Під забрудненням атмосфери розуміють присутність в ній одного або більше інгредієнтів або їх комбінацій в таких кількостях і протягом такого часу, що вони можуть принести шкоду здоров'ю або добробуту людини, або надмірно вплинути на сформований уклад життя.
Особливістю забруднювачів атмосфери є їх переваг громадської локалізація в порівняно невеликих географічних районах - містах та інших промислових центрах. Швидкість накопичення шкідливих речовин перевищує можливості самоочищення атмосфери. [1]
Об’єктом
дослідження курсової є атмосфера Землі.
Предметом
- основні властивості атмосфери, та їх зміна в процесі еволюції.
Мета
- дослідження атмосферного складу та будови в процесі еволюції та на сучасному етапі. В ході написання курсової роботи виконуються наступні завдання: розглядаються особливості атмосфери на початковому етапі її утворення.
· розглядаються чинники, які посприяли набуття атмосфери сучасного складу.
· дається загальна характеристика будови атмосфери.
· розкриваються сучасні проблеми забруднення атмосфери.
- Загальна характеристика атмосфери Землі
- Значення атмосфери для людини
- Утворення та еволюція атмосфери
- Сучасний склад атмосферного повітря
- Баланс газів в атмосфері
- Домішки в атмосфері
Цікаві статті з розділу
Природоохоронні території
В
своїй курсові роботі я хочу розглянути, на мою думку, глобальне питання всього
людства - природоохоронні території. Для збереження природи створюють заповідні
території. Вони належать дер ...
Функціонально-просторовий аналіз стану й розвитку регіональної екомережі в контексті збалансованого розвитку (на прикладі агросфери Поділля)
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України
Науковий консультант:
док ...
Види джерел забруднення навколишнього середовища
Доповідь на тему "Види джерел
забруднення навколишнього середовища"; Опис токсичних властивостей сажі та
вуглеводних.
Таблиця 1 - Середній час роботи двигуна
при прогріві
...