Стан захисту лісів Чернігівської області
Лісова промисловість – одна з найстаріших галузей, яка, займаючись заготівлею, механічною обробкою та хімічною переробкою деревини, виробляє конструкційні матеріали: круглий ліс, вироби з дерева, меблі, целюлозу, папір, картон та інше.
Рослинність Чернігівщини у природному стані збереглася приблизно на третині її території, переважно у поліській частині області, у вигляді лісів, покриву луків і болотної рослинності. У лісах на півночі області переважає сосна звичайна, а на півдні – листяні породи. За ландшафтними особливостями Чернігівщина поділяється на 4 фізико-географічні провінції: Чернігівське і Новгород-Сіверське Полісся та лесові рівнини Лівобережно-Дніпровської лісостепової провінції.
Чернігівщину часто називають лісовим краєм. Ліси збереглися переважно на Чернігівському та Новгород-Сіверському Поліссі, острівцями в лісостеповій частині області.
Найбільш розповсюджені на Чернігівщині ліси, в яких, в якості домінанта, виступає сосна звичайна, це так звані бори та субори. Сосна звичайна є основною лісо утворюючою породою на Чернігівщині. Вона надає неповторної краси борам та суборам, завдяки їй повітря в них цілюще, духмяне та багате на фітонциди.
Ліси Чернігівщини — її багатство. Це деревина, гриби й ягоди, лікарська сировина. Крім того, вони впливають на весь природний комплекс в цілому: клімат, ґрунти, умови формування поверхневого стоку, регулюють рівень води у річках, фільтрують воду й очищують повітря. Тому збереження лісів не тільки дуже важлива справа, але й обов’язок кожного мешканця нашого краю.
Загальна площа земель лісового фонду на 01.01.2008 р. становить 724,0 тис. га, у тому числі вкритих лісовою рослинністю – 658,8 тис. га (20,7 % від загальної площі області).
До того ж відсоток площ, вкритих лісом, у різних районах не однаковий. Якщо в північних районах лісистість становить від 20 до 41 % від загальної площі району, то в південних – лише 7 – 20 %.
Мета роботи полягає в тому, щоб проаналізувати особливості стану лісового господарства та захисту лісів Чернігівської області.
Предмет дослідження – стан лісових насаджень територій Чернігівської області.
Об`єкт дослідження – лісові насадження Чернігівщини.
Завданнями дипломної роботи є:
1) проаналізувати стан дослідження питання щодо захисту лісових насаджень Чернігівської області;
2) охарактеризувати дослідження стану лісів, їх господарсько екологічне значення;
3) провести дослідження систем лісогосподарської діяльності.
- Природно-екологічна характеристика Чернігівської області
- Огляд літературних джерел
- Стан лісів Чернігівської області
- Програма та методи дослідження
- Компоненти та ознаки деревостану
- Бонітет деревостану
- Структура лісових насаджень області
- Реабілітація лісів
- Використання лісових ресурсів області
- Дотримання лісового законодавства в області
- Природне поновлення лісових насаджень на непридатних для сільськогосподарського виробництва землях Чернігівського Полісся
- Відтворення та охорона лісів в межах регіональних особливостей
Цікаві статті з розділу
Заходи по покращенню стану атмосферного повітря
Для
того щоб покращити повітряний стан необхідно провести ряд заходів, а саме :
технологічні
;
архітектурно
- планувальні ;
санітарно
- технічні ;
законодавчі
;
Схема
роботи цикло ...
Екологічні проблеми сільського господарства в Україні
В умовах науково-технічного прогресу значно ускладнились взаємовідносини суспільства з природою. Людина отримала можливість впливати на хід природних процесів, підкорила сили природи, почала опановува ...
Основні напрямки розвитку неоекології
Екологія як окремий
розділ біологічної науки склалася наприкінці XIX ст. і розвивається швидкими
темпами. Особливо значний інтерес до екології людське суспільство почало
виявляти в середині ...