Лісові ресурси європейських країн
Лісове господарство в Європі є важливою складовою економіки та принципово важливим з екологічної точки зору.
В данній курсовій роботі було проаналізовано стан лісів Європи, їх екологічні та соціально-економічні функції, а також основні особливості лісокористування. Подано дані про динаміку окремих економічних показників лісового сектора Європи та охарактеризовано тенденції торгівлі лісовою продукцією на міжнародних ринках.
Для країн Європи характерним є поєднання класичних традицій ведення лісового господарства на принципах невиснажливого лісокористування та водночас провідна роль у міжнародних процесах, спрямованих на досягнення сталого управління лісовим господарством.
Зростання площі лісів у Європі є результатом, перш за все, суттєвого її зростання у кількох країнах у 2005-2010 рр., зокрема, в Іспанії (296 тис. га/р.), Італії (106 тис. га/р.), а також Болгарії, Франції та Греції. Найвищий відсоток зростання характерний для країн із низькою лісистістю - Ісландія (3,5 % зростання у р. ) та Ірландія (1,9 % зростання у р. ) [6]. Майже половину зростання площі лісів у Європі досягнено за рахунок розширення лісорозведення. Зростання площі лісів, створення плантацій та збільшення запасу лісів є позитивними тенденціями, спрямованими на досягнення сталого лісового господарства в регіоні.
Підтримання біологічної різноманітності залишається суттєвою проблемою для лісів Європи у порівнянні із іншими частинами світу. І якщо деякі види знаходяться під загрозою сьогодні, то це є наслідком радикальних змін ландшафту впродовж тисячоліть. Більша частина Європи зазнала обезліснення у минулому внаслідок аграрного освоєння, індустріалізації, воєн, однак впродовж століть ліси самовідновились або ж були відновлені людиною.
- Значення і місце лісових ресурсів у формуванні економічного потенціалу європейських країн
- Сучасні регіональні відмінності в розміщенні та рівні забезпеченості лісовими ресурсами європейських країн
- Вплив лісових ресурсів європейських країн на формування галузей спеціалізації: зовнішні та внутрішні відмінності ресурсами та продукцією
- Регіональні проблеми, шляхи вирішення антропогенного впливу на якісні та кількісні характеристики довкілля європейських країн
- Регіональні проблеми лісозбереження та лісовідтворення в європейських країнах: екологічні особливості та відмінності
Цікаві статті з розділу
Глобальні екологічні проблеми людства. Шляхи їх вирішення
Перед людством постійно виникають багаточисленні проблеми, що потребують невідкладного вирішення. Одні з них мають локальний характер, інші торкаються значних регіонів світу.
Розвиток сучасної цивілі ...
Характеристика ґрунтового покриву
У
ґрунтовому покриві переважають чорноземні (53 %), сірі лісові (9 %), на півночі
- дерново-підзолисті (27 %), у заплавах річок - лучні, лучно-болотні та болотні
ґрунти (3 %). Майже вся територія о ...
Екологічна проблема Дніпра
Вода
є незамінною складовою існування і розвитку життя на Землі. Легка доступність
води для більшості людей призвела до того, що на неї почали дивитися як на
невичерпний дар природи. Однак ...