Характеристика фауни
Порівняно з минулим роком чисельність сорокопуда тернового стабільна. Основні місця гніздування даного виду були зосереджені на Абсолютно заповідній ділянці і Східній гряді - по 11 і 8 пар відповідно. Дещо нижча чисельність на Плоскогір’ї і Північно-щебенистому степу - по 7 пар. На Плакорному степу та на Пасовищі спостерігалось по 5 і 4 пари. Найбідніше представлений на Присадибній ділянці, Придонецькому схилі і в Долині р. Каратиш (від 2 до 3 пар).
Фазан представлений на 7 із 11 біотопів. Порівняно з минулим роком чисельність фазана знизилась на 9 особин. Найвища чисельність даного виду в гніздовий період відмічена на Плоскогір’ї (10 пар.). Значно менше відмічено на Абсолютно заповідній ділянці і Східній гряді (по 4 пари), на Плакорному степу (3). На всіх інших біотопах було відмічено від 1 до 2 гніздуючих пар. На Придонецькому і Присадибному схилі, Західній гряді і в Колодязній балці в цьому році відсутній.
Чисельність сірої куріпки порівняно з попереднім роком збільшилась на дві гніздові пари. В поточному році представлена на 9 із 11 обстежених біотопах. Основні місця гніздування даного виду зосереджені на Плоскогір’ї, Абсолютно заповідному і Північно-щебенистому степу на яких відмічено від 5 до 9 пар. На Пасовищі і Східній гряді спостерігалось 3 і 2 пари відповідно.
На інших біотопах було враховано всього по 1 гніздовій парі. В Долині р. Каратиш, Західній гряді і Колодязній балці в цьому році відсутня.
Порівняно з минулим роком чисельність перепілки зменшилась на 19 гніздуючих пар. Вона представлена на 9 біотопах. Найбільш зосереджена на Абсолютно заповідній ділянці (11 пар) та на Плоскогір‘ї (9 пар). Дещо нижча чисельність перепілки відмічалась на Плакорному степу, Східній гряді (8 і 6 пар). Значно бідніше представлена на Північному щебенистому степу (5), на Пасовищі - (4) і Придонецькому схилі - 3 пари. В Долині річки Каратиш, на Західній гряді та в Колодязній балці на гніздуванні не спостерігалася.
Чисельність сича хатнього третій рік поспіль зменшується щорічно на одну пару. Під час обліків в поточному році зафіксовано 3 пари на двох біотопах. На Східній гряді - 2 пари і на Придонецькому схилі -1. На інших біотопах не відмічався.
За останні роки кількість гніздових пар трав’янки чорноголової у заповіднику різко коливається. Чисельність даного виду порівняно з минулим роком зменшилась майже в три рази. Спостерігалась на 8 із 11 обстежених біотопах. На Східній гряді і Плоскогір‘ї було враховано по 3 і 4 пари відповідно, на інших біотопах - від 1 до 2 пар. Відсутня на Плакорному степу, Західній гряді і в Колодязній балці.
Категорія «Рідкісні» включає деркача, жовту плиску, зеленяка, шпака звичайного, вівсянку звичайну, щеврика лучного, щеврика польового.
Присутність деркача в районі заповідника «Кам’яні Могили» і в його охоронній зоні за останні 15 років на гніздуванні відмічалась лише в 2008 - 2010 роках. Порівняно з минулим роком цей вид збільшив свою присутність із п’яти до семи біотопів з 11 обстежених. Найвища чисельність деркача відмічена на Придонецькому схилі - 3 пари. На Північному щебенистому степу, Присадибній ділянці, Пасовищі, Долині р. Каратиш і на Східній гряді відмічено по 1 гніздовій парі. В Колодязній балці, АЗС, Західній гряді і на Плоскогір’ї в цьому сезоні відсутній.
Чисельність жовтої плиски в поточному році, порівняно з минулим роком, збільшилась на одну гніздову пару. Вона присутня всього на 2 біотопах. Відмічено 6 гніздових пар. По три пари на Північно - щебенистому степу і Присадибному схилі.
За останні два роки чисельність зеленяка в заповіднику стабільна і знаходиться в межах 11-12 гніздових пар. Цей вид представлений на гніздуванні на 5 біотопах. Найвища чисельність даного виду відмічена на Східній гряді - 5 пар. По 2 пари зафіксовано в Долині річки Каратиш та на Плоскогір’ї. На Північно - щебенистому степу і Присадибній ділянці відмічено по 1 гніздовій парі.
Шпак звичайний представлений на 2 біотопах. Порівняно з минулим роком кількість гніздових пар знизилась від 8 до 6. В основному цей вид зосереджений на Північно - Щебенистому степу, на якому відмічено 5 пар. Ще одна пара під час обліків зафіксована на Плоскогір’ї.
Присутність вівсянки звичайної на гніздуванні в цьому році, порівняно з минулим, зменшилась на 5 пар. Відмічена на 7 біотопах. В Долині річки і на Абсолютно заповідній ділянці спостерігалось по 2 гніздовій пари. На Північно - Щебенистому і Плакорному степу, Придонецькому схилі, Східній гряді та на Плоскогір’ї було враховано по 1 парі.
Цікаві статті з розділу
Аналіз виробничих відходів підприємств Луганської області
Все те, що проводиться, здобувається і споживається, рано чи пізно
перетворюється на відходи. Відходи, що все утворюються, ділять на відходи
виробництва і споживання, які можуть знаходитися ...
Екологічні проблеми сучасного суспільства
Змістовні орієнтири нашого життя забезпечує філософія, а нашій культурі - самопізнання. Справедливо, що істинна філософія є духовною квінтесенцією епохи, живою душею культури. Звичайно, соціальні джер ...
Екологічні проблеми енергетики
Енергетика - найважливіший фактор у процесі перетворення природи людиною. Виробництво енергії, її транспортування і споживання набули глобального характеру. Створений людством енергетичний потенціал з ...