Характеристика фауни
Мишоподібні гризуни.
Восени цього року відстежувалось одинадцять основних біотопів заповідника на чисельність, розподіл і щільність дрібних ссавців методом обліку ловушколініями з застосуванням давилок Герра.
На території заповідника під час осінніх обліків виявлено 4 види гризунів і один представник комахоїдних - білозубка мала.
Результати відносного обліку дрібних ссавців мишоловками в заповіднику «Кам’яні Могили» в 2011 році представлені в таблиці 2 додатку В [16].
Кількість впійманих мишоподібних гризунів на всіх обстежених біотопах, за кожний із минулих років, під час осінніх обліків показала, що чисельність їх знаходиться в межах 100-150 особин. В цьому році на одинадцяти біотопах було впіймано 101 гризун. Найвищі показники даної осені відмічені на АЗС, Східному плоскогір’ї та на Придонецькому схилі - по 12 особин. Дещо менша кількість гризунів спостерігалася в Джерельній балці, Західному плоскогір’ї і на Плакорному степу - по 10 - 11 звірків. На інших біотопах кількість гризунів нараховувалася від 6 до 9 особин. Даної осені найбідніше представлена мишоподібними гризунами Східна гряда.
Хатня миша восени поточного 2011 р., як і в минулі роки, виявилася найчисельнішим видом. Представлена на всіх біотопах заповідника, окрім Східної гряди. Домінує при обловах на Присадибній ділянці, Пасовищі, Північному степу і на АЗС. Дещо нижчі показники на Західному та Східному плоскогір’ях. Бідніше представлена в Джерельній балці та на Придонецькому схилі. Всього по 1 особині впіймано в Долині р. Каратиш і на Плакорному степу.
Звичайна полівка в цьому році за чисельністю поступається вище згаданому виду в два рази. Відсутня на Західному плоскогір’ї і на Абсолютно заповідній ділянці. На всіх інших біотопах, як і в минулому році, даний вид представлений 1 - 2 особинами.
Група лісових мишей в цьому році була відсутня на Присадибній ділянці, Північному степу, Східній гряді та Пасовищі. Домінує в Долині р. Каратиш. Дещо нижча кількість лісової миші спостерігалась на Придонецькому схилі, Східному плоскогір’ї та в Джерельній балці. Найнижча чисельність на Абсолютно заповідній ділянці та на Західному плоскогір’ї.
Сірий хом'ячок- малочисельний вид. Він відсутній на Пасовищі, Східній гряді та в Долині річки Каратиш. Як і минулому році по одній - дві особини врахований на всіх біотопах.
Комахоїдні.
Білозубка мала під час осінніх обловів, була представлена на десяти біотопах. Найвища чисельність білозубки малої на Плакорному степу. Дещо нижчими показники були в Джерельній балці, Східному плоскогір‘ю і на Придонецькому схилі. Найбіднішими виявилися Північний щебенистий степ, Західне плоскогір’я, Пасовище, Східна гряда та Долина річки Каратиш на яких було враховано всього по дві особини. На Присадибній ділянці - відсутня.
Цікаві статті з розділу
Заходи щодо зменшення пестицидного навантаження на агроекосистеми
Еколого-технологічна,
санітарно-гігієнічна характеристики та оцінка пестицидів. Збирання високих
урожаїв сільськогосподарських культур у сучасних умовах неможливе без захисту
рослин, який в ...
Розрахунок розсіювання в атмосфері шкідливих речовин, що містяться у викидах підприємств
У результаті антропогенної діяльності відбувається
забруднення атмосфери, що призводить до зміни хімічного складу атмосферного
повітря. Під забрудненням атмосфери розуміють рідкі й тверді ча ...
Охорона навколишнього природного середовища й екологічна безпека
Охорона
навколишнього природного середовища - це сукупність заходів, спрямованих на
збереження, раціональне використання й відтворення природних ресурсів і
космічного простору в інтересах л ...