Алгоритм фіторемедіації забруднених трифлураліном ґрунтів та оцінка потенційної екологічної небезпеки для елементів екосистеми при використанні цього гербіциду
6. Встановлено, що інтенсивність ПОЛ залежить від концентрації трифлураліну в ґрунті: зі збільшенням концентрації токсиканту в ґрунті, пероксидне окиснення ліпідів у листку досліджуваних рослин відбувалось з більшою інтенсивністю. Слід відмітити, що найбільш інтенсивно ПОЛ відбувалось у листку кабачка, дещо менш інтенсивно - у квасолі, та найменше - у соняшнику.
7. Виявлено, що найбільш перспективними для фіторемедіації забруднених трифлураліном ґрунтів є рослини родини бобових (Febaceae). Зокрема, квасоля, порівняно з іншими видами рослин, проявила здатність до найбільш інтенсивного накопичення цього ксенобіотика у надземній частині рослини. Проте у бобах концентрація трифлураліну була незначною (до 1 % порівняно з концентрацією у надземній частині). Після термічної обробки бобів (кип’ятіння протягом 60 хв.), в матеріалі було відмічено слідові кількості діючої речовини даного пестициду.
ПРАКТИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
За біометричними показниками, здатністю до накопичення трифлураліну в рослинній масі та показником резистентності до негативного впливу ксенобіотика, для фіторемедіаційних заходів щодо забруднених трифлураліном ґрунтів можна рекомендувати рослини родини бобових, зокрема квасолю (Phaseolus vulgaris L.).
Цікаві статті з розділу
Визначення метеорологічних і кліматичних факторів міста Миколаїва
У
сучасних умовах швидкого розвитку промисловості, росту міст, посилюється вплив
на навколишнє середовище. Атмосфера є одною з основних систем навколишнього
середовища. Суттєвий вплив на пе ...
Сучасні напрямки природоохоронної пропаганди
Всім добре відомо, що таке реклама. Її вплив на свідомість
окремих осіб та суспільну свідомість в цілому останнім часом стає все
помітнішим. Не важко помітити, що реклама стосується речей. П ...
Екологічний стан Ємільчинського району Житомирської області
На
Землі скорочуються ареали і знижується чисельність багатьох видів живих
організмів. Багато з них зникає через діяльність людини.
У
природи ми беремо все необхідне для нашого життя. Ал ...