Загальна характеристика об'єкту досліджень
Після зняття шкури з туші включають привід підйому механізма качалки в позицію "вгору", одночасно проводячи розмотування шкури з качалки. Зняту шкуру направляють в шкуроконсервний цех.
7.5. Витягання з туші внутрішніх органів. Витягання з туші внутрішніх органів проводять не пізніше, чим через 45 хвилин після знекровлення тварин. Перед витяганням внутрішніх органів виконують наступні операції: відокремлюють грудну кістку, відокремлюють стравохід від трахеї, розділяють лонне зрощення. Для зручності виконання цих операцій і витягання внутрішніх органів проводять розтягування задніх кінцівок туші на підвісному шляху на відстань 900 мм за допомогою спеціальних пристроїв.
Розділення грудної кістки. Спочатку розрізають вручну ножем грудні м'язи уздовж білої лінії живота від середини грудної клітки вниз до келишка, а потім розділяють грудну кістку від грудного хряща до кінця келишка електропилою 8 сікачем або пнемо сікачем. Допускається розділення грудної кістки без попереднього розрізання грудного м'яза ножем.
Потім витягують лівер (серце, легеня, трахея, печінка, діафрагма в природному з'єднанні). Роблячи круговий рух ножем у стінок грудної порожнини, підрізає діафрагму і зв'язки, з'єднуючі лівер із стінками грудної порожнини, виймають його з туші, узявшись за трахею біля легені. Лівер поміщають на конвеєр (стіл) інспекції нутрощів поряд з желудочно-кишковим трактом або підвішують на окремий гачок для проведення ветеринарно-санітарної експертизи І прикріплюють до його паперовий номерок, відповідний номеру-туші.
Внутрішні органи після висновку ветеринарної служби про їх придатність на харчові цілі направляють на обробку в субпродуктовий цех. Забраковані органи поміщають в призначені для цієї мети металеві ящики або бачки і передають в цех кормових і технічних продуктів або направляють в цей цех по трубопроводах (спускам), забарвлених в окремий колір. Не допускається використовувати ці спуски для інших цілей, а також транспортувати ветеринарні конфіскати по трубопроводам, призначеним для харчових продуктів.
Передшлунки (рубці з сітками і книжки) і шлунки (сичуги) спорожняють від вмісту на спеціально виділеній ділянці цеху забою і оброблення худоби, віддаленому від місця знаходження туш на підвісний шлях не менше, чим на З м або відокремленому від решти частини цеху перегородкою заввишки не менше 2,8 м, або в окремому приміщенні. Для подальшої обробки шлунку, його направляють субпродуктовий цех. Якщо книжки не використовують на харчові цілі, їх направляють в цех кормових і технічних продуктів. При витяганні внутрішніх органів з туш необхідно дотримуватися обережності при операціях з ножем і не допускати порізів проходника, сечового і жовчного міхурів, шлунку, ліверу, кишечника, ендокринних залоз.
.6. Розділення туш на пів туші. Для виконання операції подовжнього розділення туш на півтуші за допомогою електропил і сікачів проводять розтяжку задніх кінцівок туш на підвісному шляху за допомогою спеціального пристрою.
Туші розділяють на дві подовжні половинки за допомогою електропил і сікачів спеціальної конструкції, відступаючи на 7-8 мм вправо від середини хребта, не допускаючи дроблення хребців або цілих тіл остистих відростків до однієї з півтуш.
Після миття дискова пила автоматично зупиняється колона з механізмом розрізання повертається в початкове положення. Після цього механізм розрізання автоматично повертається в початкове верхнє положення. Далі цикл повторюється. Розділення туш на четвертини проводять між одиннадцятим і дванадцятим ребрами, за допомогою ножа або механізованого інструменту.
Цікаві статті з розділу
Харчові ресурси Землі
Харчові ресурси - основа життя для людини. Людина успішно вміє
створювати і збільшувати для себе запаси їжі. Історія людства - пошук усе нових
і нових харчових ресурсів. Сотні тисяч років пе ...
Проблема знешкодження або часткової утилізації твердих побутових відходів
Відходи — залишки сировини, матеріалів,
напівфабрикатів, що утворилися при виробництві продукції або виконанні робіт і
вихідні споживчі властивості, що втратили повністю або частково; попутн ...
Динаміка вилову риби в природних водоймах та вплив екологічних факторів на продуктивність
Актуальність теми. В зв`язку з ростом народонаселення у всьому світі дуже велика увага
приділяється проблемі збільшення білкових ресурсів і підвищення біологічної
цінності різних харчових пр ...