Загальна характеристика об'єкту досліджень
Після дотримання всіх вимог поголів'я відводять на переробку, яка проходить такі етапи, які застосовується для крупного рогатого скота, а саме:
1. Технологічний процес (додаток) - 1.1, Подача худоби на переробку. Для забезпечення ритмічної роботи лінії переробки великої рогатої худоби тварин періодично подають в перед убійну загорож. У перед убійній загорожі ноги тварин піддають миттю теплою водою температурою 20-25 °С або водопровідною водою за допомогою спеціальних пристроїв або з шланга.
1.2. Оглушення тварин. Худобу приглушують для ослаблення чутливості тварин і втрати здібності до руху, що забезпечує безпечні умови роботи при виконанні технологічних операцій і поліпшення санітарних умов в цеху. Тварин приглушують в боксах різних конструкцій, особливих загорожах. Кількість тварин, що знаходяться одночасно в боксі визначається технічною характеристикою устаткування. Якщо в боксі присутні одночасно дві тварини: спочатку приглушують останню, а потім першу тварину. Велику рогату худобу приглушують електрострумом промислової частоти (50 Гц) шляхом одноразового накладення «електростека» на затильну частину голови з проколюванням шкури на глибину не більше 5 мм з використанням спеціальних пристроїв. Режим оглушення великої рогатої худоби електрострумом залежить від віку тварин (табл. 2.2.).
Під час перерви в роботі «електростек» повинен знаходитися в спеціальному гнізді на стінці боксу при вимкненому електрострумі.
Таблиця 2.2. Режим оглушення великої рогатої худоби електрострумом
Вік тварин |
Напруга |
Тривалість електроструму |
До І року |
70-90 |
6-7 |
Від І року до 3 років |
90-100 |
8-Ю |
Понад 3 роки |
100-120 |
10-15 |
Бики понад 3 роки |
120-150 |
до ЗО |
Тварин можна приглушувати електрострумом напругою 220-240 В. підведеним до пластин підлоги боксу. Тривалість оглушення для дорослої худоби 10 - 15 с, молодняка- 8-10 с. 7.2.7. Передача туші на шлях знекровлення. Після оглушення тварин вивантажують з боксу на підлогу до місця підйому на шлях знекровлення. Для підйому на шлях знекровлення людина охоплює путовим ланцюгом з гачком одну або обидві задні ноги тварини, затягує петлю, що утворилася, з ланцюга, зачіпляє ролики путового ланцюга за крюк посадочного автомата і включає підйомний пристрій.
.3. Знекровлення. 1.3.1. Збір крові. Тварин обезкровлюють не пізніше, ніж через 1,5-3 хв. після оглушення. Кров для харчових і медичних цілей збирають тільки від тварин, визнаних під час перед убійного ветеринарного огляду здоровими. Кров відбирають порожнистим ножем, забезпеченим гумовим шлангом, або за допомогою пристроїв різного типу. Переробку крові, промивку і дезинфекцію устаткування, інвентарю і інструментів проводять відповідно до Технологічної інструкції по збиранні і переробці крові тварин.
.4. Знімання шкур. 1.4.1. Піддувка туші стислим повітрям
Для поліпшення якості забеловки, потрібно проводити піддувку стислим повітрям під шкуру тварини перед зйомкою шкури. Це сприяє зменшенню зривів м'яса і жиру з туші і ушкодження шкури і полегшує умови праці робочих, внаслідок ослаблення зв'язку шкури з поверхневим шаром туші.
Цікаві статті з розділу
Вміст важких металів у деяких промислових рибах верхів'я Кременчуцького водосховища
Серед забруднюючих речовин на одне з перших місць останній
час вийшли важкі метали. Це зумовлено екстенсивним розвитком промислового
виробництва, хімізацією сільського господарства, які вист ...
Визначення метеорологічних і кліматичних факторів міста Миколаїва
У
сучасних умовах швидкого розвитку промисловості, росту міст, посилюється вплив
на навколишнє середовище. Атмосфера є одною з основних систем навколишнього
середовища. Суттєвий вплив на пе ...
Розроблення системи автоматизації процесу очищення нікельмістких стічних вод
Охорона навколишнього середовища
є одним з основних завдань народного господарства. У зв'язку з цим проблема
очищення стічних вод промислових підприємств і населених місць придбала
особливо ...