Поліпшення якості питної води в Україні
До лікувально-столових змішаного складу належать мінеральні води, отримані шляхом змішування природних вод різного ступеня мінералізації. Використовуються також за призначенням лікаря.
До природних столових вод належать води з мінералізацією менше 1 г/дм куб., тобто як у звичайної питної води. Використовувати їх можна без обмежень - як столовий напій. У кожному регіоні України випускаються свої природні столові води.
Висновки
Метод оцінки якості питної води за допомогою золотих рибок називається біотестуванням. Це прогресивний високоефективний сучасний метод. Його застосовують в усьому світі, подобається це комусь в Україні чи ні. До речі, у бутильованій питній воді «Оболонь-3» золоті рибки не гинуть; те ж саме можна сказати і про «Юрське джерело», «Моршинську», «Софію Київську» тощо.
Біологічні експрес-методи оцінки якості води і надійніші, ніж звичайні хімічні аналізи, і значно дешевші.
Це було доведено ще на початку минулого століття і підтверджено останніми вітчизняними та закордонними дослідженнями.
Цікаво, що кількість домішок у природних підземних водах сягає мільйона найменувань, а досліджено і розроблено ГДК лише для півтора тисяч. Крім того, хімічні методи із застосуванням дорогих реактивів і приладів забезпечують контроль лише 10% від загальної кількості нормативних речовин. Вплив решти на організм людини не враховується. А от біотестування якраз і дозволяє це зробити.
Найбільш повна екологічна класифікація якості води була розроблена Інститутом гідробіології НАН України. Вона поєднує гідрофізичні, гідрохімічні, гідробіологічні, бактеріологічні показники з біоіндикацією води, враховуючи при цьому її мінералізацію та іонний склад. Проте в українських стандартах якості питної води ці напрацювання чомусь досі не використовуються, тоді як у Московському державному університеті ім. Ломоносова запропоновано п'ятибальну систему оцінки токсичності води із застосуванням біотестування за допомогою дафній, гуппі, молюсків. Біотестування широко застосовується у розвинених країнах Європи та Північної Америки.
Тому, зважаючи на все вищенаведене, необхідно:
1. Хімічні аналізи питної води проводити з визначенням усіх мікроелементів (особливо в регіонах техногенного перевантаження).
2. Розробити нові сучасні стандарти оцінки якості питної води з урахуванням закордонного досвіду у цій сфері та передбачити застосування біотестування.
. Контроль за якістю питної води покласти на Держстандарт України, Державну санітарно-епідеміологічну службу України, місцеві санепідемстанції, головних санітарних лікарів та науково-дослідні інститути НАНУ та АМН України, зобов'язавши їх подавати регулярні звіти у пресі, по радіо і на телебаченні.
. Розповсюдження та продаж бутильованої питної води дозволяти тільки за наявності сертифіката якості та визначення у воді кількісного складу всіх мікроелементів.
Треба зазначити, що проблемою чистої якісної питної води, яка повинна давати користь, а не шкоду здоров'ю людини, опікується весь світ. Однак у розвинутих країнах нею почали займатися років на двадцять раніше, аніж у нас, розвиваючи і поглиблюючи технології централізованої водопідготовки та індивідуального водозабезпечення.
Чиста вода для людини - це життєво необхідна речовина і товарний продукт, для отримання і збереження якого потрібні значні зусилля і кошти.
Цікаві статті з розділу
Вплив техногенного забруднення атмосфери на лісові насадження правобережжя Середнього Придніпров’я
Тема затверджена наказом в університеті № ____ від ____________
Термін подачі студентом завершеної випускної роботи 01.06. 2011 р.
Випускна робота може бути подана у рукописній формі, ма ...
Екологічна оцінка природних умов басейну річки Рудка (Волинська область)
Значення водних артерій важко переоцінити.
Річки, наприклад, забезпечують водою господарську діяльність людини, її
повсякденний попит, відіграють важливу роль у функціонуванні суспільства. ...
Екологічні проблеми спиртової промисловості
Технологія спирту - це наука про способи та процеси переробки різних видів сировини у етиловий спирт.
Спиртова промисловість на початку XX сторіччя була представлена малими заводами, кожний з яких ви ...