Ґрунти
5. Торфоболотні ґрунти та торфовища карбонатні. Дані грунти займають понад 4% меліорованих угідь. Близькість від поверхні залягання карбонатних порід і як наслідок, високий вміст кальцієвих сполук в орному шарі торфових горизонтів створює вкрай несприятливі агрохімічні властивості цих ґрунтів та умови вирощування сільськогосподарських культур. З метою використання у сільськогосподарському виробництві осушуваних карбонатних торфовищ необхідне проведення хімічної меліорації, зокрема внесення високих доз суперфосфату (до 300 кг/га д.р.) калійних та інших фізіологічно кислих добрив, використання мікроелементів (особливо марганцю, бору, міді, цинку), а також застосування локальних систем удобрення, інтенсивного обробітку ґрунту.
За умови проведення вищезгаданих агротехнічних та агромеліоративних заходів ґрунти придатні для вирощування агрокультур, стійких до лужної реакції ґрунтового середовища [18, 147].
6. Торфові ґрунти верхових і перехідних боліт. Осушувані землі, які відносяться до цієї групи ґрунтів, займають менше 1 % меліорованих угідь і поширені на незначних площах у північно-східній частині району. Ґрунти мають низький ступінь розкладу органічної речовини, високу кислотність. Використовуються переважно, як природні пасовища, глибокі торфовища - у торфовидобувній промисловості. Для них характерна гостра нестача, калію, фосфору та міді.
Цікаві статті з розділу
Використання безвідхідних технологій в промисловості
Необхідність охорони навколишнього
середовища приводить до істотних змін у загальних підходах до забезпечення
екологічної ефективності виробництв. Під екологічною ефективністю розуміють
мін ...
Оцінка міграції цезію і стронцію на радіоактивно забруднених агроландшафтах приватних господарств та присадибних ділянок південної частини Київської області
Актуальність теми. Масштаб Чорнобильської
катастрофи, найтяжчої за всю історію людства техногенної катастрофи, добре
відомий як вченим, так і політикам всього світу. В навколишнє середовище
...
Вплив теплових електростанції на навколишнє середовище. Шляхи зниження негативного впливу на навколишнє середовище
Споживання
енергії є обов'язковою умовою існування людства. Наявність доступною для
споживання енергії завжди було необхідно для задоволення потреб людини,
збільшення тривалості та поліпшен ...