Обробка твердих відходів
Обробку доцільно проводити в місцях утворення відходів, що скорочує витрати на вантажно - розвантажувальні роботи, знижує без поворотні втрати при їхній перевалці і їхньому транспортуванні і вивільняє транспортні засоби.
Эфективність використання брухту і відходів металов залежить від їхньої якості. Забруднення і засмічення металовідходів приводять до великих утрат при переробці, тому збір, збереження і здача їх регламентуються спеціальними стандартами.
Основні операції первинної обробки металовідходів - сортування, оброблення і механічна обробка. Сортування полягає в поділі брухту і відходів по видах металов. Оброблення брухту складається у видаленні неметалевих включень. Механічна обробка включає рубання, різання, пакетування і брикетування на пресах.
Пакетування відходів організується на підприємствах, де утвориться 50 m і більш висічки й обрізків на місяць. Кожна партія повинна супроводжуватися посвідченням про вибухавонебезпечність і нешкідливості. Стружку обробляють на пакетирующих пресах, стружкодробілках, брикетировочных пресах. Брикетуванню (окускованию шляхом механічного ущільнення на пресах, під молотком і іншими механізмами) піддається суха і неокислена стружка одного виду, не утримуючих сторонніх домішок з довгої елемента до 40 мм - для сталевої і 20 мм - для чавунної стружки. Пресування вьюнообразной стружки доцільно проводити в оттоженном стані, тому що при цьому відпадає необхідність виконання таких підготовчих операцій, як дроблення, знежирення, добір обтиральних матеріалів і дрібних шматків метала.
Відносна частка окремих операцій у процесі переробки чорних металов на машинобудівних підприємствах складає (%): пакетування - 10,4; різання ножницями - 5,5; дроблення - 19,2; брикетування - 5,8; копрова розбивка - 8,5; витяг металов з валів - 2,7; оброблення вибухом - 1,8; вогневе різання - 26,1; сортування - 18,0; інші - 2,0.
На підприємствах, де утвориться велика кількість металоотходів, організуються спеціальні цехи (ділянки) для утилізації вторинних металов. Чисті однорідні відходи з паспортом, задовольняющим їхній хімічний склад, використовуються без попереднього металургичного переділу.
Відходи древисины широко використовуються для виготовлення товарів культурно - побутового призначення і господарського побуту, виготовлених головним чином методом пресування. Крім того, переработані деревинні відходи застосовуються у виробництві деревинно-стружечних плит, корпусів різних приладів і т.п.
При термічній обробці відходів пластмас витрачається велика кількість кисню і виділяється багато високотоксичних продуктів (вуглеводні, хлористий водень і ін). Найбільш раціональним методом ліквідації плостмассовых відходів служить високомолекулярне нагрівання без доступу повітря (пиролиз), у результаті якого з відходів пластмас у суміші з іншими відходами (дерево, гума й ін.) виходять коштовні продукти: пиракарбон, пальний газ і рідка смола. Пиракарбон застосовується для виробництва різноманітних полімерних і будівельних матеріалів.
Схема високотемпературного пиролизного реактора приведена на мал. 2.1. відходи попадають у бункер 1 і під дією масових сил надходить у зону сушіння 2, де випаровується волога. У зоні пиролиза висушенні відходи розкладаються при t=1640 C з утворенням суміші пальних газів і водяників пар, що піднімається в зону сушіння, проходить кільцеподібний відвід 3 і викидається в атмосферу. Остаточна обробка пластмас проходить у зоні згоряння 5, куди подається кисень через колектор 7. продукти пиролиза вивантажуються через патрубок 6. Висока температура в зоні пиролиза забезпечує руйнування практично всіх складних отрутних з'єднань і перетворення їх у прості пальні або інертні з'єднання. Пиролиз широко застосовується і для переробки виробничого сміття органічного походження (деревини, гуми, папера і т.д.).
Зміст відходів деревини і пластмас у чистому виді характерно тільки для специфічних підприємств і цехів: заводи пластмасових виробів, модельні ділянки ливарних цехів і т.п. На більшості промислових підприємств пластмаси і деревинних відходів входять до складу промислового сміття підприємств, при цьому поділ сміття на окремі його компоненти виявляється економічно недоцільним. В даний час розроблені і впроваджені в промисловому масштабі технології обробки, утилізації і ліквідації промислового сміття. Якісний і кількісний склад промислового сміття будь-якого підприємства приблизно стабільний у плині року, тому технологія переробки сміття розробляється приблизно до конкретного підприємства і визначається складом і кількістю промислового сміття, що обробляється на території.
Цікаві статті з розділу
Екологічний стан курортних та рекреаційних зон Херсонської області
Актуальність. В останні десятиріччя під дією антропогенних факторів в Херсонській області різко погіршився стан навколишнього природного середовища. Екологічний стан області можна охарактеризувати як ...
Екологічні наслідки військової діяльності
Надзвичайні екологічні ситуації, що виникають внаслідок різного роду
причин (господарської чи будь-якої іншої діяльності, аварій, катастроф,
стихійних лих), негативно впливають на стан навко ...
Дослідження якості води в басейні річки Стир
Аналіз сучасного стану водних ресурсів, рівня їх забруднення, екологічного стану є одним із найактуальніших питань сьогодення.
Якість води - це сукупність нормованих хімічних і біологічних характерис ...