Обробка твердих відходів
У Запорожжя розроблена система переробки промислового сміття в будівельні матеріали і комбіновані добрива. Зола стає необхідним матеріалом для виготовлення штучного гравію, з якого створюють стеновые панелі і несущі конструкції житлових і виробничих будинків.
Переробку твердих побутових і промислових відходів у містах роблять на спеціальних заводах. Поховання відходів повинне проводиться в спеціально відведених місцях за узгодженням з органами державного санітарного нагляду. Пункт поховання відходів необхідно распологать на незатопляємой території з низьким рівнем ґрунтових вод, з наявністю водотривкого глинистого шару. Відстань від місця поховання відходів до населених місць і відкритих водойм хазяйновито - питного і культурно - побутового водокористування, а також водойм рибогосподарського призначення встановлюється в кожнім конкретному за узгодженням з органами державного санітарного нагляду.
Нагромаджувачі твердих відходів призначені для збору шламу від загальнозаводських очисних споруджень, очищення розсолів, жужільних матеріалів, золи і т.п. Ці земляні спорудження подібні хвостосховище і шламосховище.
На мал. 2.2. показана схема шламонакопилювач. Площа земельної ділянки, займаного їм, складає близько 5 га., глибина - 10 м. Щоб уникнути влучення в шламонакоплювач зливових і поталих вод із площі водозбору в місцях можливого напрямку поверхневих вод установлюють насип, що обгороджує, шириною по гребені 4 м. Щоб запобігти забруднення ґрунтових вод надлишковою вологою шламів, передбачають протифільтраційний екран. Такий же екран установлюють на вирівненій поверхні шламу.
Екрани складаються з двох шарів: нижнього (два шари полімерної плівки товщиною по 0,2 мм) і верхнього (грунтополимерный шар товщиною 0,6 мм).
Грунтополимерный шар одержують розбризкуванням розігрітого до 80 С розчину синтетичних жирних кислот по підготовленому шарі ґрунту.
В екологічних цілях для контролю роботи протифільтраційного екрана і якості ґрунтових вод у районі шламоотвала бурять шпари для добору проб води на хімічний аналіз.
Щоб запобігти пиління верхнього підсохлого шару шламу і створити природне огородження навколо району шламонакоплювача, передбачають лісосмугу з дерев і чагарнику. Щоб уникнути влучення на територію шламонакоплювача домашнім тварин її обгороджують колючим дротом на залізобетонних стовпчиках.
Шлам вивозять у шламонакоплювач після обробки на станції механічного зневоднювання загальнозаводських очисних споруджень самоскидами з наступним скиданням у шламонакоплювач з естакад і гребеня насипу, що обгороджує після заповнення шламонакоплювача і пристрою верхнього екрана зверху насипають шар місцевого піщаного ґрунту товщиною 0,6 м і по ньому шар місцевого почвенно - рослинного ґрунту товщиною 0,5 м. Після виконання вказаних робіт площадку шламонакоплювача повертають у сільськогосподарський оборот.
При виборі способу використання й утилізації відходів варто враховувати загальні витрати енергії. Відходи, що вигідніше переробляти, чим спалювати, потрібно переробляти.
сміття будівельний метал деревина
ВИСНОВОК
Охорона природи - задача нашого століття, проблема, що стала соціальної. Снову і знову ми чуємо про небезпеці, що грозить навколишньому середовищу, але дотепер багато хто з нас вважають їхній неприємним, але неминучим породженням цивілізації і думають, що ми ще встигнемо справиться з всіма утрудненнями, що виявилися. Однак вплив людини на навколишнє середовище прийняло загрозливі масштаби. Щоб у корені поліпшити положення, знадобляться цілеспрямовані і продумані дії. Відповідальна і діюча політика стосовно навколишнього середовища буде можлива лише в тому випадку, якщо ми нагромадимо надійні дані про сучасний стан середовища, обґрунтовані знання про взаємодію важливих екологічних факторів, якщо розробить нові методи зменшення і запобігання забруднення сміттям міста.
У зв'язку з особливостями сформований сучасної соціально - екологічної ситуації сучасному виробництву пред'являється дві умови. Перше - виробництво повинне не тільки створювати матеріальні блага, але і знешкодити продукти своєї діяльності. Друге - продукти виробництва після використання повинні відносно легко знову перетворюватися в продукти виробництва. Радикальним методом захисту атмосфери від забруднення служить ліквідація викидів до їхнього надходження в атмосферу. Для цього необхідно застосування безвідхідних технологій, заміна шкідливих матеріалів нешкідливими, герметизація технологічних процесів у самому виробництві, утилізація шкідливих відходів, застосування новітніх конструкцій фільтрів, вибір найбільш підходящої технології уловлювання, а також придушення викидів двигунів автотранспорту.
Цікаві статті з розділу
Оцінка стану міської системи м. Рівного
Що являє
собою місто? Передусім, місто уже на початку свого існування являло собою факт
концентрації населення, знарядь виробництва, капіталу, тоді як для села
характерним і донині є протил ...
Оцінка впливу проектів на навколишнє середовище
Сучасна практика реалізації проектів визнала, що дешевше
доповнити планування проекту аналізом довкілля, ніж ігнорувати цей момент і
розраховуватися за екологічні помилки у майбутньому. Біль ...
Методика розрахунку розсіювання шкідливих речовин в атмосфері
У сучасному суспільстві зростає
важливість не тільки екологічних проблем, але й пов'язаної з ними
природоохоронної діяльності, проведеної на підприємствах.
Серед існуючих напрямків
приро ...