Служба охорони праці Міністерства охорони навколишнього природного середовища України
Сектор охорони праці є структурним підрозділом центрального апарату Міністерства
охорони навколишнього природного середовища.
Він підпорядковується безпосередньо одному із заступників Міністра охорони навколишнього природного середовища.
У своїй діяльності сектор керується Конституцією, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, Законами України «Про охорону праці» та «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», міжгалузевими і галузевими актами з охорони праці, Положенням про Міністерство охорони навколишнього природного середовища України (Мінприроди України), наказами та розпорядженнями міністерства, а також Положенням про сектор охорони праці Мінприроди.
Сектор здійснює свою роботу у тісній взаємодії з усіма структурними підрозділами та територіальними органами міністерства.
Основними завданнями сектору є:
Організація роботи в підрозділах Мінприроди з питань створення належних здорових і безпечних умов праці, попередження виробничого травматизму, професійних захворювань та аварій.
Розроблення і реалізація спільно з підприємствами, установами та організаціями, що входять до сфери управління Мінприроди комплексних заходів, спрямованих на поліпшення охорони, гігієни праці та виробничого середовища для досягнення встановлених нормативів та підвищення існуючого рівня охорони праці.
Співробітництво з державними, громадськими та міжнародними організаціями з питань охорони праці.
Підготовка матеріалів для підведення підсумків роботи зі створення безпечних і нешкідливих умов праці та розгляду найважливіших питань охорони праці на засіданнях колегії, нарадах і семінарах.
Забезпечення додержання вимог стандартів, норм, правил, а також виконання вимог приписів і постанов органів державного нагляду та профспілок, направлених на поліпшення та вдосконалення роботи з охорони праці.
Організація навчання працівників з питань охорони праці та пропаганда заходів щодо їх забезпечення.
Участь у розробленні нормативно-правових актів з питань охорони праці, які діють в системі міністерства.
Розгляд питань про внесення змін до списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, що дають право на пільги і компенсації згідно з чинним законодавством.
Участь у спеціальному розслідуванні нещасних випадків згідно з Положенням про порядок розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві.
Сектор відповідно до покладених на нього завдань:
контролює стан охорони праці на підпорядкованих Мінприроди підприємствах, реалізацію комплексних заходів, галузевих угод, науково-дослідних робіт щодо поліпшення безпеки, гігієни праці і виробничого середовища;
здійснює відомчий контроль на підпорядкованих Мінприроди підприємствах за своєчасним проведенням навчання та інструктажів працюючих, атестацією та переатестацією з питань охорони праці посадових осіб та осіб, які виконують роботи підвищеної небезпеки, а також дотриманням вимог безпеки при виконанні цих робіт;
контролює забезпечення працюючих на підпорядкованих Мінприроди підприємствах засобами індивідуального захисту, санітарно-побутовими приміщеннями, наданням працівникам відповідних пільг і компенсацій, пов’язаних з важкими та шкідливими умовами праці;
здійснює відомчий контроль щодо виконання заходів, наказів, розпоряджень з питань охорони праці, а також заходів щодо усунення причин нещасних випадків, аварій та профзахворювань, які визначені в актах розслідування;
контролює дотримання чинного законодавства, міжгалузевих, галузевих та інших нормативно-правових актів з охорони праці, виконання працівниками посадових інструкцій.
Сектор має право отримувати у встановленому порядку від підприємств інформаційно-аналітичні матеріали необхідні для виконання службових обов’язків; представляти міністерство в державних та громадських організаціях при розгляді питань з охорони праці; безперешкодно відвідувати підпорядковані Мінприроди підприємства, їх виробничі об’єкти, оглядати виробничі, службові приміщення, ознайомлюватися із статистичними звітами, та іншими документами з питань охорони праці.
Керівництво сектором здійснює завідувач сектором, який призначається на посаду та звільняється з посади міністром охорони навколишнього природного середовища України в установленому законодавством порядку.
Повноваження завідувача сектором відповідно до визначених задач та функцій сектора у межах його компетенції:
перевіряє стан безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на підприємствах, підпорядкованих Мінприроди;
Цікаві статті з розділу
Сучасні напрямки природоохоронної пропаганди
Всім добре відомо, що таке реклама. Її вплив на свідомість
окремих осіб та суспільну свідомість в цілому останнім часом стає все
помітнішим. Не важко помітити, що реклама стосується речей. П ...
Екологічні проблеми сільськогосподарського виробництва
Тема контрольної роботи «Екологічні проблеми сільськогосподарського виробництва».
Основне завдання сільського господарства полягає в одержанні високоякісної екологічно чистої продукції ро ...
Екологічна оцінка стану атмосферного повітря в зоні впливу викидів стаціонарного техногенного джерела
Метою даної роботи є обґрунтування теоретико-методологічних засад та набуття практичних навичок екологічної оцінки стану атмосферного повітря в зоні впливу викидів стаціонарного техногенного джерела.
...