Служба охорони праці Міністерства охорони навколишнього природного середовища України
Для реалізації всіх поставлених завдань потрібно удосконалити єдину Державну службу ведення моніторингу довкілля України, одним з основних завдань, якої має бути організація і ведення моніторингових робіт, запровадження нових методів спостережень, зокрема дистанційних, з моніторингу довкілля, його охорони і раціонального використання.
У четвертому розділі розглянуто систему державного управління охороною праці та організацію охорони праці.
Охорона життя і здоров’я людини є пріоритетним напрямом соціальної політики держави.
Законодавство України про охорону праці складається із загальних законів України та спеціальних законодавчих актів. Загальними законами України, що визначають основні положення з охорони праці є Конституція України, Закон України «Про охорону праці», Кодекс законів про працю, Закон України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності».
Сьогодні проводиться робота з вдосконалення законодавчої бази з питань охорони праці, адаптації українського законодавства з охорони праці до вимог Європейського Союзу. Актуальність цих завдань визначається тим, що на сьогодні в Україні складається дуже небезпечна ситуація у сфері охорони праці, життя та здоров’я людини. Велика кількість законів залишається на папері і не виконується. Багато працівників не мають офіційного оформлення за місцем роботи, що призводить до втрати можливості законного захисту їх прав.
Економічний прогрес вимагає формування і реалізації більш дієвої політики та посилення державного впливу у сфері охорони праці. Без жорсткого державного нагляду охорона праці не буде ефективною.
Надзвичайно важливим є пошук технічних рішень спрямованих на зниження професійних ризиків. Одним з найбільш перспективних підходів для розв’язання цієї проблеми є вдосконалення системи управління охороною праці, яка дасть змогу створити безпечні умови праці, крім того стимулюватиме розробку та впровадження безпечних технологій на виробництві.
моніторинг
Цікаві статті з розділу
Характеристика екологічної ситуації в місті Запоріжжя
Головною задачею курсового проекту є визначення основних факторів впливу на навколишнє середовище природних та техногенних чинників. Визначити основні фізико-географічні процеси, які розвиваються на т ...
Природно-заповідні території та Червоні книги в системі збереження ландшафтного і біологічного різноманіття
Тема реферату "Природно-заповідні
території та Червоні книги в системі збереження ландшафтного і біологічного
різноманіття".
До складу природно-заповідних
територій входять діл ...
Особливості фітоценозів Корецького лісництва Рівненського лісгоспу
Ліс регулює водний стік, пом’якшує клімат навколишнього середовища, водний
режим ґрунтів і, особливо, пасовищних земель, покращує погодні умови, захищає
поля від суховіїв, пилових бур, захищ ...