Техніка безпеки та охорона праці
Вимоги безпеки при відборі проб води.
При проведенні постійних і частих відборів проб води місце їх відбору повинно забезпечувати безпечний відбір проби в будь-який час року.
Особи, які залучаються до відбору проб води, забезпечуються надувними рятувальними жилетами, повинні вміти гребти, плавати, надавати першу допомогу при нещасних випадках, знати способи рятування на воді, періодично проходити інструктаж з техніки безпеки.
Якщо при відборі проб води на водних об'єктах застосовують плавзасоби, то їх плавучі і ходові якості повинні відповідати умовам водних об'єктів, на яких вони використовуються.
Вимоги безпеки при відборі проб льоду, а також проб води з льоду.
При відборі проб на ділянках з невивченим льодовим режимом перед початком робіт проводять попереднє обстеження міцності крижаного покриву. Відбір проб дозволяють при товщині льоду не менше 7 см.
При відборі проб з припаю в прибережних зонах морів з помітними припливно-відпливними явищами вихід на роботу на льоду оформляють спеціальними дозволами адміністрації, підготовленими з урахуванням короткострокового прогнозу погоди з метою запобігання виносу людей на льоду з припавши в море. При видачі дозволу забороняють роботу поодинці і обмежують проведення робіт в темний час доби і при малій видимості (менше 500м).
При відборі проб на гладкому безсніжна льоду дотримуються запобіжних заходів для запобігання падінь і травм.
При використанні льодових бурів необхідно запобігати нанесення травм про ріжучі кромки.
Для робіт на льоду повинно бути забезпечено наступне обладнання: багор, сходи, дошка, мотузка.
При відборі проб морського льоду в районах з можливою небезпекою відриву і виносу припайного льоду має бути передбачено додаткове рятувальне обладнання: надувний човен, намет, запас продуктів, теплого одягу, ракетниця, радіобуй та інші сигнальні пристрої.
Висновки
В ході виконання курсового проекту охарактеризовано екологічну ситуацію в місті Запоріжжя. Було розроблено наступні частини:
В теоретичній частині ознайомлено з основними природними та техногенними чинниками, які впливають на стан навколишнього природного середовища. Охарактеризовано основні промислові підприємства міста Запоріжжя та їхній вплив на атмосферу, літосферу та гідросферу. Щоб знизити вплив на геологічне середовище від природних та техногенних факторів було розроблено рекомендацій по обмеженню і попередженню негативних і небезпечних геологічних та техногенних процесів.
В спеціальній частині охарактеризовано методику відбору проб води з водних об’єктів та розраховано концентрацію загального заліза в досліджуваній воді. На основі розрахунків побудовано графік залежності вмісту концентрації залізу у шести пробах. Визначено, за максимальне значення заліза спостерігається в п’ятій пробі, а мінімальне - у першій.
В курсовому проекті також передбачено цивільний захист населення при зсувах та підтопленні території.
Розроблено техніку безпеки та охорону праці при відборі проб води з
Цікаві статті з розділу
Екологія регіону
Екологія людини є міждисциплінарною наукою, яка вивчає закономірності
взаємодії людей із навколишнім середовищем, і є спільним науковим підрозділом
географії, соціоекології та медицини, що в ...
Проблеми забруднення атмосфери та знищення озонового шару
Атмосфера
- це повітряна оболонка Землі, значення якої важко переоцінити. Збереження
теплоти і захист живих організмів від згубних доз космічного випромінювання,
джерело кисню для дихання, ...
Оцінка міграції цезію і стронцію на радіоактивно забруднених агроландшафтах приватних господарств та присадибних ділянок південної частини Київської області
Актуальність теми. Масштаб Чорнобильської
катастрофи, найтяжчої за всю історію людства техногенної катастрофи, добре
відомий як вченим, так і політикам всього світу. В навколишнє середовище
...