Розробка системи управління відходами
Некероване утворення відходів і поводження з ними на підприємствах спричиняють за собою не тільки екологічні, але і економічні наслідки. Головними техногенними чинниками, що визначають дію промислових відходів на навколишнє природне середовище, є нераціональне поводження з матеріально-сировинними ресурсами і невиконання норм, правив і вимог екологічної безпеки. Наслідки цих чинників виявляються в ресурсоємне і екологічному ризику промислового виробництва. При ринкових цінах на сировину, матеріали, енергію і інш., а також при реальній платі за природні ресурси і компенсації збитку від негативного впливу відходів на навколишнє природне середовище, кінцевим результатом цього причинно-наслідкового зв'язку є не конкурентоздатна продукція.
УКРНІЇЕП розроблена СУПВ на рівні підприємства на основі принципів міжнародних стандартів ISO 14001 і ISO 14004, які використовуються підприємствами багатьох країн для добровільного поліпшення не тільки екологічних, але і економічних характеристик. У Україні вони введені в дію як державні. Для впровадження СУПВ не потрібні додаткові законодавчі і нормативні акти, залучення значних матеріальних засобів і збільшення управлінського персоналу, оскільки вона є невід'ємною частиною загальної системи управління підприємством і формується на базі його організаційної структури. Ступінь деталізації і складності СУПВ залежить від масштабу підприємства і різноманітності видів його економічної діяльності, а ефективність - від всіх ієрархічних і функціональних рівнів, а також рівня професійної підготовки посадових осіб загальної системи управління підприємством.
Впровадження СУПВ на крупних підприємствах різних галузей промислового сектора економіки України створює організаційно-технічні передумови для: вдосконалення СУПВ з урахуванням впливу внутрішніх і зовнішніх чинників
Періодичний аналіз результатів технічної і екологічної політики в області утворення відходів і поводження з ними, ефективності функціонування СУПВ.
Формування технічної і екологічної політики в області утворення відходів і поводження з ними. Постановка на облік відходів, об'єктів їх освіти, утилізації, депонування, ліквідації і поховання, інформаційно-аналітичні дані для органів управління про результати виконання планових завдань і реалізації управлінських рішень в області утворення відходів, і поводження з ними.
Встановлення планових завдань, що обмежують утворення відходів і регулюючих поводження з ними. Розробка заходів щодо мінімізації освіти і небезпечних властивостей відходів, збільшення об'ємів утилізації або забезпечення, первинний виробничий облік і поточний контроль утворення відходів і поводження з ними. Моніторинг місць і об'єктів депонування і поховання відходів. Звітність і здійснення дій, що коректують і застережливих, технічне, технологічне, нормативне, організаційне і економічне забезпечення виконання планових завдань і реалізації заходів, направлених на досягнення прогресивних показників в області утворення відходів і поводження з ними.
Цікаві статті з розділу
Проблема водних ресурсів України
Сьогодні
в усьому світі збільшується інтерес до проблем водних ресурсів та прогнозування
їх впливу на здоров’я населення. Проблема забезпеченості людства водою є
глобальною, а для її виріше ...
Еколого-біологічні дослідження місцевості
Найважливішим засобом екологічної освіти є організація різноманітних
видів діяльності школярів безпосередньо в природному середовищі, в світі
природи. Дане положення вимагає створення «учбов ...
Проблеми утилізації відходів
Зростаюча
кількість відходів і недостача засобів їхні переробки характерні для багатьох
міст.
Муніципальні
влади повсюдно намагаються знайти кращий спосіб для утилізації відходів своїх
...