Діагностика пошкодження лісових екосистем
У зв’язку зі складною структурно-функціональною організацією лісових екосистем та їх антропогенною трансформацією, досі недостатньо дослідженими є питання взаємозалежності розподілу негативного ефекту за рівнями організації живого, відновлення насаджень після зниження навантажень. Необхідно уточнити такі питання: за який час відновлюється лісова екосистема та які процеси при цьому відбуваються у її структурі; як змінюється конкурентна боротьба між особинами, популяціями за ресурси середовища; які деревні та чагарникові породи є стійкими до навантажень та швидше природно відновлюються в певних умовах; прогнозувати сукцесії рослинності та подальший лісових екосистем тощо.
Потребує удосконалення методика фітоіндикації аеротехногенного забруднення лісів, зокрема, в умовах комплексного впливу людини. Досі при визначенні ступеня порушення структурно-функціональної організації лісових екосистем недостатньо застосовують системний підхід, що подекуди спричиняє неадекватні висновки та гальмує удосконалення регулювання впливу людини на ліси шляхом включення достовірної інформації про стан лісів і прогноз його змін на майбутнє в системи управління.
Отже, дослідження особливостей змін лісових екосистем Правобережжя середнього Дніпра в умовах комплексного антропогенного впливу сприятиме кращому розумінню цього явища. Отримані знання сприятимуть удосконаленню регулювання промислових викидів в індустріальних регіонах та збереженню лісів як необхідної складової природних ландшафтів, біосфери, середовища життя людини.
Цікаві статті з розділу
Актуальні проблеми у сфері екологічної безпеки
Екологія сьогодні набуває значення наукової основи організації раціонального
природокористування. Нині вона визначається як вчення про взаємодію живих
організмів з навколишнім середовищем (д ...
Екологічний аудит, як основний інструмент екологічного менеджменту
Постановка проблеми. Основою розвитку світової
спільноти в XXI столітті за рішенням Конференції ООН з охорони навколишнього
середовища в Ріо-де-Жанейро (1992) прийнята концепція сталого розв ...
Екологiчна ситуацiя Чернігівської області
Чернігівська область
розташована на півночі України в Поліській і Лісостеповій зонах Придніпровської
низовини, в басейні річки Десни. На заході і північному заході межує з
Гомельською облас ...