Охорона праці
алергенний флора полиноз урбоекосистема
Охорона праці у відділі охорони НПС здійснюється згідно державних вимог в такій послідовності:
1. Управління охороною праці на підприємстві
в цілому співпадає із загальною системою управління підприємством.
Для організації роботи з питань охорони праці, здійснення контролю за станом умов праці та безпекою технологічних процесів, координації діяльності посадових осіб та спеціалістів з питань охорони праці на підприємстві створюється служба охорони праці. Для цього вводиться посада спеціаліста з охорони праці (інженера з охорони праці). Вона створюється на підприємстві з кількістю 50 і більше працівників. На підприємстві з меншою кількістю працівників функції служби охорони праці виконують за сумісництвом посадові особи, у службові обов’язки яких керівник підприємства ставить питання організації охорони праці на підприємстві.
. Регулювання питань охорони праці в колективному договорі
Метою укладання колективних договорів на підприємствах є регулювання соціально-економічних, трудових відносин та узгодження інтересів між адміністрацією і трудовим колективом. Ці договори укладаються на усіх підприємствах, незалежно від форм власності, видів діяльності та кількості працівників.
У договорі регулюються питання організації виробництва, нормування та оплати праці, встановлення пільг, компенсацій, надбавок, грошових допомог, соціальних гарантій працівникам, встановлюється тривалість робочого часу та відпочинку працівників, тривалість відпусток, соціальне страхування працівників, встановлюються зобов’язання адміністрації забезпечити на робочих місцях безпечні та нешкідливі умови праці, дотримання вимог чинного законодавства, плануються заходи щодо поліпшення умов праці, підвищення рівня безпеки виробничих процесів, на які передбачаються відповідні кошти.
3. Навчання з питань охорони праці
встановлюються “Типовим положенням про навчання з питань охорони праці”, яким передбачено навчання посадових осіб та спеціалістів підприємства, працівників, які виконують роботи, що належать до переліку робіт з підвищеною небезпекою; навчання працівників у формі інструктажів з охорони праці та стажування на робочому місці.
Вступний інструктаж проводять з усіма працівниками, яких приймають на роботу на підприємство. Інструктаж проводить спеціаліст з охорони праці або інша особа, на яку ці обов’язки покладе керівник підприємства. Проведення інструктажу реєструється у Журналі реєстрації вступного інструктажу з обов’язковими підписами особи, яку інструктували та особи, яка інструктувала. При проведенні інструктажу працівника ознайомлюють з підприємством, розміщенням підрозділів, цехів, виробничих приміщень, правилами трудового розпорядку, положенням колективного договору, нормуванням робочого часу та відпустки, правами працівника на охорону праці, обов’язками, відповідальністю за порушення вимог нормативних актів та трудової дисципліни, наявністю шкідливих умов праці та пільгами і компенсаціями за важкі та шкідливі умови праці; організацією питань охорони праці на підприємстві, розслідуванням нещасних випадків, соціальним страхуванням від нещасних випадків та захворювань, організацією та проведенням медичних оглядів, правилами пожежної безпеки.
Первинний інструктаж проводять з працівником, який вперше стає на нове робоче місце чи починає виконувати нову роботу, або переведеним з іншого підрозділу. Інструктаж проводить безпосередній керівник робіт. Проведення інструктажу реєструється в “Журналі реєстрації інструктажів з питань охорони праці”, який повинен бути у кожного керівника робіт.
Повторний інструктаж проводять керівники робіт з усіма працівниками періодично раз у 6 міс., а на роботах підвищеної небезпеки - один раз у 3 міс. за програмою первинного інструктажу з метою поновлення знань працівників. Проведення інструктажу реєструється у “Журналі реєстрації інструктажів з питань охорони праці” з обов’язковими підписами працівників, яких інструктували та керівника робіт, який проводив інструктаж.
Позаплановий інструктаж проводять керівники робіт за порушення працівником вимог нормативних актів з охорони праці, трудової дисципліни; за перерви під час виконання роботи більш як на 60 діб, а для робіт підвищеної небезпеки більш як на 30 днів; при зміні машин, обладнання, технології виробництва; на вимогу органів державного нагляду.
Цільовий інструктаж проводять під час виконання працівниками разових робіт, що не пов’язані з трудовими обов’язками, та робіт, на які видається дозвіл чи оформляється наряд-допуск. Проводить інструктаж безпосередній керівник робіт. З працівниками, які вперше починають виконувати роботу на новому робочому місці, проводиться стажування на робочому місці, що передбачає виконання роботи під наглядом досвідченого працівника упродовж не менше 2-15 робочих змін.
Цікаві статті з розділу
Розрахунок максимальної нестачі кисню при органічному забрудненні р. Сіверський Донець
Серед розчинних
речовин, що потрапляють в океан із суші, велике значення для мешканців водного
середовища мають не тільки мінеральні, біогенні елементи, але й органічні
залишки. Винесення в ...
Виробництво електроенергії на АЕС та вплив АЕС на довкілля
В наш час дуже актуальною проблемою
для всього людства є енергозабезпечення. З кожним роком традиційних
енергетичних джерел таких як нафта, газ та вугілля становиться все менше і
менше, і ц ...
Екологічна оцінка стану атмосферного повітря в зоні впливу викидів стаціонарного техногенного джерела
Метою даної роботи є обґрунтування теоретико-методологічних засад та набуття практичних навичок екологічної оцінки стану атмосферного повітря в зоні впливу викидів стаціонарного техногенного джерела.
...