Гідрологія
Гідрологічні умови відділення «Кам¢яні Могили» і його околиці визначаються геологічними, тектонічними, геоморфологічними і фізико-географічними умовами. Тут поширені водоносні горизонти сучасних алювіальних, нижньо-верхньо-антропогенових делювіальних відкладів і кристалічних порід протерозою.
Водоносний горизонт сучасних алювіальних відкладів розвинений у межах заплави р. Каратиш (притока р. Берди ) і днищ балок. Його потужність незначна - від кількох сантиметрів до 2 м. Підземні води грунтового типу. Витрати джерел не перевищують 0.01 л/сек, вміст сухого залишку становить 24 г/л. За хімічним складом це сульфатно - натрієво - кальцієві води. Загальна жорсткість їх досягає 12 - 57 мг-екв/л [16].
Водоносний горизонт нижньо - верхньоантропогенових делювіальних відкладів розвинений у східній зниженій частині досліджуваної території. Він приурочений загалом до долювіальних суглинків. Його потужність коливається від кількох сантиметрів до 16 м. Дебіти джерел змінюються від 0.2 до 2.0 л/сек. Вміст сухого залишку 1.8-5.6 г/л, а загальна жорсткість води коливається у межах 19.0 - 54.8 мг - екв/л. За хімічним складом переважають сульфатні води змішаного катіонного складу.
Водоносний горизонт протерозою є основним. Він приурочений до верхньої, найбільш звітреної частини кристалічного фундаменту і є безнапірним. Рівень його поверхні закономірно знижується з півночі на південь і від вододілів до депресій. Положення рівня тісно пов´язане з кількістю атмосферних опадів і поверхневого нашаровування . Мінерелізація води 0.3 - 11 г/л, жорсткість незначна - 1.2 - 5.8 мг - екв /л. За хімічним складом води належать до сульфатного класу, натрієвої і кальцієвої груп, а там, де водоносний горизонт залягає близько до поверхні , води переходять до сульфатно - гідрокарбонатного класу кальцієвої - натрієвої групи.
Цікаві статті з розділу
Міжнародні природоохоронні організації
Міжнародні природоохоронні організації відіграють величезну роль на
даному етапі розвитку суспільства. Їхнє створення було викликано
катастрофічними змінами в навколишнім середовищі, вони бу ...
Викиди АЕС - основне забруднення середовища
Актуальність.
Забруднення навколишнього середовища - небажана зміна
її властивостей в результаті антропогенного надходження різних речовин і
з'єднань. Воно призводить або може призвести в м ...
Екологічна оцінка стану атмосферного повітря в зоні впливу викидів стаціонарного техногенного джерела
Метою даної роботи є обґрунтування теоретико-методологічних засад та набуття практичних навичок екологічної оцінки стану атмосферного повітря в зоні впливу викидів стаціонарного техногенного джерела.
...