Вплив лісових ресурсів європейських країн на формування галузей спеціалізації: зовнішні та внутрішні відмінності ресурсами та продукцією
Лісові ресурси в Європі, швидше за все, будуть розширюватися і надалі. Обсяг вирубок, ймовірно, залишиться нижче обсягу приросту, а надання екологічних послуг як і раніше буде розглядатися в якості першочергового завдання, особливо в Західній Європі. Правила і положення в цьому відношенні зроблять виробництво деревини менш конкурентоспроможною галуззю в порівнянні з іншими регіонами.
Управління лісами, як і раніше буде забезпечувати найрізноманітніші потреби. Економічна життєздатність, ймовірно, буде і надалі представляти проблему, особливо для дрібних лісовласників, однак підвищення попиту на деревне паливо може змінити цю ситуацію.
У той час як в лісовій промисловості, особливо в Західній Європі, може спостерігатися подальша втрата конкурентоспроможності по відношенню до трудомістких сегментами в інших регіонах, швидше за все, вона збереже лідируючі позиції у виробництві високотехнологічної продукції, причому більша частина лісової промисловості перейде на виробництво «зелених» продуктів.У межах самого регіону відмінності між лісовими господарствами Східної та Західної Європи, мабуть, будуть скорочуватися, у міру того як Східна Європа буде наздоганяти Західну. Наслідки недавніх подій у Російській Федерації та в сфері стимулювання енергетики на основі деревної сировини важко передбачити, в даний час вони розглядаються головним чином у короткостроковій перспективі.
Цікаві статті з розділу
Актуальні проблеми у сфері екологічної безпеки
Екологія сьогодні набуває значення наукової основи організації раціонального
природокористування. Нині вона визначається як вчення про взаємодію живих
організмів з навколишнім середовищем (д ...
Екологічний стан р. Південний Буг. Характеристика та заходи щодо його поліпшення
В умовах науково-технічного прогресу, коли діяльність
людини набула справді планетарних масштабів, проблема раціонального
використання природних ресурсів, їх відтворення і охорони стає одніє ...
Основні напрямки розвитку неоекології
Екологія як окремий
розділ біологічної науки склалася наприкінці XIX ст. і розвивається швидкими
темпами. Особливо значний інтерес до екології людське суспільство почало
виявляти в середині ...