Матеріали і методи
Для досліджень структурно-функціональних змін ґрунтового резервуару Карбону органічних сполук за різних антропогенних впливів застосовано класичні методи та методичні підходи, які використовують в екології та ґрунтознавстві (Одум, 1986; Почвоведение, 1988), серед яких:
. Системний методичний підхід, відповідно до якого ґрунт розглядається як відкрита, багатофазна, структурна система, що об’єднує багато підсистем й сама входить у якості підсистеми до складу біогеоценозу.
2. Градієнтний підхід, відповідно до якого враховується інтенсивність дії середовищеутворювального чинника і який дозволяє встановлювати залежності між ступенем і результатом дії чинника на органічну частину ґрунту, чи ґрунт в цілому.
. Порівняльно-географічний метод, який базується на зіставлені досліджуваних ґрунтів і факторів ґрунтоутворення у просторово-часовому аспекті.
. Порівняльно-профільний метод, що включає аналіз всієї ґрунтової товщі включно до материнської породи (чи перехідних до породи горизонтів) і зіставлення властивостей досліджуваних ґрунтів погоризонтно чи пошарово. Його використання дає змогу адекватно охарактеризувати особливості розподілу чи перерозподілу речовин у профілі й прослідкувати тенденції його розвитку.
. Порівняльно-аналітичний метод, який полягає у порівнянні складу і властивостей кожного досліджуваного шару ґрунту у межах профілю, оцінці фізичного і хімічного складу та фізико-хімічних властивостей ґрунтів.
Цікаві статті з розділу
Екологічні проблеми сучасного суспільства
Змістовні орієнтири нашого життя забезпечує філософія, а нашій культурі - самопізнання. Справедливо, що істинна філософія є духовною квінтесенцією епохи, живою душею культури. Звичайно, соціальні джер ...
Моніторинг навколишнього середовища
Моніторинг навколишнього середовища - це система спостережень і контролю, що проводяться регулярно, за певною програмою для оцінки стану навколишнього середовища, аналізу що відбуваються в ній процесі ...
Роль лісу в екологічній стабілізації ландшафтів
Біорізноманітність
України є її національним багатством. Особливості географічного положення
України рельєф, клімат та історичний розвиток зумовили формування на її
території багатої рослин ...