Сутність економічної ефективності
В умовах розвитку економіки кінцеві результати задаються суспільством виходячи з мети виробництва. У цьому проявляється їхній суспільний характер.
Витрати на досягнення кінцевих результатів формуються на кожному підприємстві під впливом різних факторів. У різних умовах для одержання одиниці продукції може бути витрачена неоднакова кількість суспільної праці. Оскільки для суспільства не байдуже, як використовуються матеріальні й трудові ресурси в різних ланках народного господарства, то прийнято зіставляти кінцеві результати й витрати на їхнє досягнення.
Економічна ефективність виміряється зіставленням вартісної оцінки кінцевих результатів виробництва з витратами або величиною застосовуваних ресурсів.
Витрати, пов'язані з досягненням кінцевих результатів, обумовлені витратою (споживанням) ресурсів. При визначенні економічної ефективності розрізняють поточні й одноразові витрати. Поточні витрати мають місце постійно в процесі вироблення продукції й включають вартість сировини й матеріалів, палива й енергії, оплату праці, амортизаційні відрахування на повне відновлення основних фондів і ін. Вони найбільше точно враховуються в собівартості продукції. На відміну від поточних, одноразові витрати виробляються до початку процесу виготовлення продукції, повністю, одноразово, а результати суспільство одержує протягом терміну їхнього функціонування.[1].
Цікаві статті з розділу
Екологічне дослідження забруднення повітря автотранспортом
Кому загрожує небезпека? Усім. Хіба ви не
бачите, що перед вами терези, на одній шальці
яких ваша могутність, а на іншій-ваша
відповідальність?
В. Гюго. Людина, що сміється.
...
Екологія міських систем
Що являє собою місто? Передусім,
місто уже на початку свого існування являло собою факт концентрації населення
знарядь виробництва, капіталу, тоді як для села характерним і донині є
протиле ...
Проектування безвідходного виробництва з використанням біоконверсійних технологій утилізації відходів тваринництва
Біотехнологія
– напрямок сучасної науки і техніки, головним завданням якого є використання
біологічних процесів, систем і організмів в різних галузях людської діяльності
(сільське господарс ...