Сутність економічної ефективності
В умовах розвитку економіки кінцеві результати задаються суспільством виходячи з мети виробництва. У цьому проявляється їхній суспільний характер.
Витрати на досягнення кінцевих результатів формуються на кожному підприємстві під впливом різних факторів. У різних умовах для одержання одиниці продукції може бути витрачена неоднакова кількість суспільної праці. Оскільки для суспільства не байдуже, як використовуються матеріальні й трудові ресурси в різних ланках народного господарства, то прийнято зіставляти кінцеві результати й витрати на їхнє досягнення.
Економічна ефективність виміряється зіставленням вартісної оцінки кінцевих результатів виробництва з витратами або величиною застосовуваних ресурсів.
Витрати, пов'язані з досягненням кінцевих результатів, обумовлені витратою (споживанням) ресурсів. При визначенні економічної ефективності розрізняють поточні й одноразові витрати. Поточні витрати мають місце постійно в процесі вироблення продукції й включають вартість сировини й матеріалів, палива й енергії, оплату праці, амортизаційні відрахування на повне відновлення основних фондів і ін. Вони найбільше точно враховуються в собівартості продукції. На відміну від поточних, одноразові витрати виробляються до початку процесу виготовлення продукції, повністю, одноразово, а результати суспільство одержує протягом терміну їхнього функціонування.[1].
Цікаві статті з розділу
Лісові ресурси європейських країн
Лісове
господарство в Європі є важливою складовою економіки та принципово важливим з
екологічної точки зору.
В
данній курсовій роботі було проаналізовано стан лісів
Європи, їх екологічн ...
Екологічні проблеми Венеції
Венеція (Venezia) - місто в Північній Італії. Це морський курорт, центр міжнародного туризму світового значення, місце проведення міжнародних кінофестивалів, художніх виставок. Венеція - область у поб ...
Розрахунок максимальних приземних концентрацій забруднюючих речовин в
атмосфері
Максимальне
значення приземної концентрації шкідливої речовини См (мг/м) при викиді газоповітряної
суміші з одинарного точкового джерела з круглим гирлом, яке досягається при
несприятливих метеорол ...