Глобальні екологічні проблеми людства. Шляхи їх вирішення
Перед людством постійно виникають багаточисленні проблеми, що потребують невідкладного вирішення. Одні з них мають локальний характер, інші торкаються значних регіонів світу.
Розвиток сучасної цивілізації на порозі XXI століття відбувався під знаком посилення всесвітнього характеру багатьох важливих процесів і явищ. Зростання ролі світової політики і міжнародних відносин, взаємопов'язаність і масштабність світових процесів економічного, політичного, соціального і культурного життя, включення в міжнародне життя і спілкування все більших мас населення Землі - все це свідчить про наявність об'єктивних передумов для появи в сучасному світі таких проблем, що мають глобальний характер. Вони торкаються життєвих інтересів усього людства. У свою чергу, виникнення і загострення такого роду проблем сприяє посиленню інтернаціоналізації багатьох суспільних процесів.
Зростання потреб сучасного господарства призводить до великих втрат у природі., саме тому об’єктом мого дослідження є глобальні екологічні проблеми людства.
Мета роботи полягає у визначенні основних екологічних проблем людства, запропонуванні шляхів їх вирішення, а також у тому, щоб розглянути заходи для зменшення загрози екологічних проблем, вжиті державами світу.
Практичне значення дослідження полягає у тому, що викладені у дослідженні положення, висновки, пропозиції можуть бути використані у навчальному процесі при вивченні предметів: екологія, біологія, людина і світ, як матеріал для самоосвіти учнів та вчителів. Також результати роботи можуть бути використані під час різноманітних дискусій, симпозіумів тощо.
У роботі подано загальні відомості про глобальні екологічні проблеми, визначено та розглянуто основні з них, запропоновано певні шляхи їх вирішення, а також з’ясовано вжиті країнами світу заходи з вирішення цих проблем.
- Загальна характеристика глобальних проблем
- Світова енергетична криза
- Шляхи подолання енергетичної кризи
- Поняття про парниковий ефект, глобальне потепління. Їх причини
- Шляхи сповільнення темпів глобального потепління
- Озонові діри в атмосфері
- Заходи, здійсненні для сповільнення руйнування озонового шару
Цікаві статті з розділу
Вплив двоокису сірки, двоокису азоту та неорганічного пилу на організм людини
Україна
є однією з найбільших за територією, чисельністю населення та економічним
потенціалом держав Європи. Станом на 2005 рік населення України становило 48
мільйонів осіб. На території У ...
Аерокосмічний моніторинг як система оцінювання і прогнозування майбутнього стану довкілля
Космічні знімки разом з матеріалами традиційних методів вивчення Землі дають надійні дані для будови еколого-геологічних моделей територій, що досліджуються.
Довгострокова стратегія охорони та збереж ...
Характеристика екологічної ситуації в місті Запоріжжя
Головною задачею курсового проекту є визначення основних факторів впливу на навколишнє середовище природних та техногенних чинників. Визначити основні фізико-географічні процеси, які розвиваються на т ...