Загальна характеристика басейну річки Стир
Інші притоки річки Стир мають суттєво менші розміри. Їх довжина на перевищує 10 км, тому їх можна віднести і до струмків. Омеляник має довжину близько 10 км, Жидувка - 4 км. Витрата води становить відповідно 0,18 м3/с і 0,03 м3/с. Русло р. Омеляник у межах міста перекрите греблями, побудовані ставки використовуються для розведення риби. Гідрологічний режим цих річок суттєво спотворений інтенсивною антропогенною діяльністю. Гідрологічні сезони виявлені суттєво слабше у зв'язку із меншими розмірами, прибиранням снігу в межах міста, замуленням джерел в межах русел рік, прискореними темпами добігання поверхневого стоку до русел рік внаслідок перекриття території міста водонепроникними поверхнями (асфальт, бетон). Замерзають річки на 3-4 дні раніше ніж р. Стир. а звільняються від льоду - на 4-5 днів раніше. Жидувка на сьогодні повністю каналізована, реально являє собою стічну канаву, куди скидаються неочищені поверхневі стоки з промислових майданчиків ЛПЗ, завдяки яким річка й існує. В сильні морози Жидувка повністю перемерзає, а влітку - пересихає.
В цілому поверхневі води території для водозабезпечення міста практично не застосовуються. Це пов'язано із їх низькою якістю й достатністю для водопостачання ресурсів підземних вод.
Цікаві статті з розділу
Моніторинг якості ґрунтів на околицях м. Шепетівка
Результатом інтенсивної господарської діяльності людства,слідуючи [1], є порушення механізмів самовідновлення і саморегуляції навколишнього середовища, що призводить до його деградації. Ці порушення н ...
Аналіз ефективності використання антрацит-фільтрату в очисних спорудженнях систем комунального господарства
При мінімальній забезпеченості водними ресурсами необхідної якості
Україна займає провідне місце у світі по питомій кількості стічних вод, що
утворяться, (більше 2 м3/чол. у добу). Недостатн ...
Екологічні та абіотичні фактори
Термін "екологія" на сучасному етапі розвитку суспільства є
широко відомим і загальновживаним. На початку минулого століття його знали лише
вчені-біологи, а в 60-ті роки виник екол ...