Сучасне екологічне право України
Сучасна екологія не тільки вивчає закони функціонування природних і антропогенних екосистем, а й шукає оптимальні форми взаємини природи і людського співтовариства.
Ця точка зору стала домінантною у сучасному суспільстві, яке усвідомило небезпеку екологічної кризи, катастрофічних перетворень планетарної системи. Запобігти руйнування біосфери можна тільки на основі екологічних знань, які допомагають раціонально експлуатувати природні ресурси, керувати природними, аграрними, техногенними та соціальними системами у відповідності з об'єктивними законами природи. «І немає сили на Землі, писав В. І. Вернадський (1940), яка могла б утримати людський Розум в його прагненні» [1]. Він вірив, що перебіг подій майбутнього може бути визначено волею і розумом людини, планета вступить в новий етап еволюції - ноосферу (гр. noos - розум, sphaira - область) - еру, керовану людським розумом, що гарантує прогресивний розвиток на основі екологічно грамотного використання та примноження природних ресурсів. «Все людство, взяте разом, представляє незначну частку маси планети. Міць його пов'язана не з матерією, а з його мозком. В історії біосфери перед людством відкривається величезне майбутнє, якщо воно не буде вживати свій розум і працю на самознищення »(цит. за кн.:« В. І. Вернадський ». М., 1994).
Основне завдання сучасної екології - знайти шляхи збереження біосфери і управління природними, антропогенними системами і людським суспільством відповідно до законів природи, а не всупереч їм, знайти гармонію між економічними та екологічними інтересами людини.
Цікаві статті з розділу
Визначення метеорологічних і кліматичних факторів міста Миколаїва
У
сучасних умовах швидкого розвитку промисловості, росту міст, посилюється вплив
на навколишнє середовище. Атмосфера є одною з основних систем навколишнього
середовища. Суттєвий вплив на пе ...
Літосфера
Літосфера - кам'яна оболонка Землі,
яка включає земну кору завтовшки від 6 (під океанами) до 80 км (гірські
системи). Земна кора складена гірськими породами. Частка різних гірських порід
у ...
Характеристика ґрунтового покриву
У
ґрунтовому покриві переважають чорноземні (53 %), сірі лісові (9 %), на півночі
- дерново-підзолисті (27 %), у заплавах річок - лучні, лучно-болотні та болотні
ґрунти (3 %). Майже вся територія о ...