Аналіз результатів розрахунків приземних концентрацій
Відповідно до Державних стандартів санітарних правил планування і забудови населених пунктів, ДСП 173-96 ПП «Гранд» відноситься до IV класу санітарно-захисна зона складає 100 метрів. Санітарно-захисна зона є обов'язковим елементом будь-якого промислового підприємства й інших об'єктів, що можуть бути джерелами хімічного, біологічного чи фізичного впливу на навколишнє середовище і здоров'я людини.
Санітарно-захисна зона - територія між границями промплощадки, складів відкритого і закритого збереження матеріалів і реагентів, підприємств сільського господарства, з урахуванням перспективи розширення.
Санітарно-захисна зона (СЗЗ) установлюється з метою зниження рівня забруднення приземного шару атмосферного повітря до встановлених меж після проведення на підприємстві всіх заходів для очищення промислових викидів. Санітарно-захисна зона повинна бути відповідним чином організована, озеленена й упоряджена, відповідно до вимог діючих санітарних норм.
Вона призначена для:
забезпечення необхідних гігієнічних норм змісту в приземному шарі атмосфери забруднюючих речовин, зменшення негативного впливу підприємств, транспортних комунікацій, ліній електропередач на навколишнє населення, факторів фізичного впливу - шуму, підвищеного рівня вібрації, інфразвуку, електромагнітних хвиль і статичної електрики;
створення архітектурно-естетичного бар'єра між промисловістю і житловою частиною при відповідному її благоустрої;
організації додатково озеленених площ з метою посилення асиміляції і фільтрації забруднювачів атмосферного повітря, а також підвищення активності процесу дифузії повітряних мас і локального сприятливого впливу на клімат.
Санітарно-захисна чи зона яка-небудь її частина не можуть розглядатися як резервна територія підприємства і використовуватися для розширення промислової площадки, а так само для перспективного розвитку селитебної забудови.
Аналіз автоматизованого розрахунку забруднення атмосфери показав, що приземні концентрації на межі нормативної санітарно-захисної зони (з урахуванням фону) перевищують допустимі санітарні нормативи по пилу цементного виробництва. Для цієї речовини рекомендуються заходи по скороченню викидів. По всім іншим речовинам та групі сумації приземні концентрації на межі нормативної санітарно-захисної зони та житлової забудови не перевищують 0,451 ГДК (з урахуванням фону).
Розрахунок приземних концентрацій, виконаних з урахуванням рекомендованих природоохоронних заходів, показав, що перевищень гранично-допустимих концентрацій для пилу цементного виробництва на межах нормативної СЗЗ (з урахуванням фону), житлової зони та промплощадки підприємства не очікується.
Природоохоронні заходи, що рекомендуються направлені на скорочення викидів пилу цементного виробництва та поліпшення екологічної ситуації в районі розташування ПП „Гранд”.
У таблиці представлені максимальні приземні концентрації по всім забруднюючим речовинам, що розраховуються після проведення рекомендованих природоохоронних заходів (з урахуванням фону) при повторному проведенню розрахунку концентрацій забруднюючих речовин:
Цікаві статті з розділу
Оцінка забруднення та визначення розмірів шкоди, зумовленої забрудненням і засміченням земельних ресурсів
З давніх-давен людина поклонялася землі, а точніше – ґрунту.
Йому присвячували легенди і билини, його оспівували у поемах і піснях. Вона
наділяла його генетичною властивістю живого – родючіс ...
Еколого-економічна оцінка природоохоронної діяльності підприємства СП Шахта ім. В.І. Леніна
Пояснювальна записка: стор.49, 3 додатки, 7 джерел.
Об'єкт дослідження – еколого-економічна ситуація підприємства СП «Шахта
ім. В.І. Леніна», вплив його діяльності на навколишнє природне с ...
Загальна екологічна оцінка стану навколишнього середовища в басейні річки
річка
басейн атмосфера забруднюючий
Спостереження
за довкіллям набули практичного значення ще на початку розвитку людства,
оскільки кожному індивіду, щоб вижити, необхідно було мати певну суму з ...