Характеристика підприємства, як джерела виробництва залізобетонних фасонних виробів
Відомості про виробничу програму
ПП „Гранд” є підприємством, що спеціалізується на виробництві залізобетонних фасонних виробів (тротуарних плит, заборів, декоративних виробів і ін.) та фасуванні цементу.
СТРУКТУРА ОСНОВНОГО ВИРОБНИЦТВА
Перелік продукції, що випускається на об’єкті наведено в таблиці 3.1
Продукція (готова продукція та напівфабрикати, які відпускає підприємство споживачам)
Таблиця 3.1.
№ з/п |
Вид продукції |
Річний випуск |
1 |
2 |
3 |
1 |
фасований цемент |
75000 тонн |
2 |
залізобетонні вироби |
15000 тонн |
Матеріальний баланс на основному технологічному процесі виробництва визначається за схемою
Виробництво фасованого цементу та залізобетонних фасонних виробів
Технологічні процеси, вживані в основному виробництві підприємства, є процеси приготування бетону, формування бетонних виробів, дозування і пакування цементу.
Наповнювачі (гравій і пісок) і цемент надходять на ПП „Гранд” по залізниці, в залізничних вагонах-пульманах.
Розвантаження піску і гравію здійснюється на складі інертних наповнювачів самозсипанням. Пісок і гравій надходять з кар’єрною вогкістю (більш ніж 3%) і пил при їх розвантаженні не утворюється.
Цемент також доставляється залізничним транспортом. Через нижні люки вагону цемент самозсипанням висипається в приймальний бункер складу зберігання цементу.
З приймального бункера цемент пневмотранспортом подається в один із силосів складу зберігання цементу.
Відпуск цементу проводиться в цементовози і в мішках. Цемент з силосів по направляючих трубах засипається в цементовози. Направляючі рукави опускаються при відвантаженні безпосередньо в бункери цементовозів, завантажувальні люки вкриваються, викид пилу відсутній. Фасування цементу в мішки (засипка цементу в мішки) проводиться на дозаторах затарювання, оснащених місцевою механічною вентиляцією. Запилене повітря, що утворюється в процесі пересипки цементу в мішки від кожного місця упакування цементу в стандартну тару, видаляється вент. установками В-1 та В-2 і через вентиляційні труби діаметром 0,3м і висотою 6м кожна викидається в атмосферу (джерела викиду №№3, 4).
Приготування бетонного розчину здійснюється у виробничих приміщеннях 1-го виробничого корпусу, в 3-х бетонозмішувачах. Пісок, цемент і гравій засипаються в бетонозмішувачі вручну.
Цемент доставляється цементовозами. Вивантаження цементу здійснюється насосами цементовозів безпосередньо в бункери зберігання цементу. Пил цементу, що утворюється при завантаженні бункерів, є неорганізованим викидом забруднюючих речовин в атмосферу (джерела викиду №№5, 6).
Готова бетонна суміш засипається в підготовлені пресформи, в які заздалегідь укладена дротяна арматура. Заповнена бетоном пресформа подається на вібростіл для ущільнення бетонної суміші, а потім витримується до затвердіння. Пропарювання пресформ не проводиться, затвердіння відбувається природно, арматура постачається сторонніми організаціями. Приміщення 1-го виробничого корпусу витяжною вентиляцією не обладнані, викидів забруднюючих речовин в атмосферу не відбувається.
Цікаві статті з розділу
Екологічні проблеми сучасного суспільства
Змістовні орієнтири нашого життя забезпечує філософія, а нашій культурі - самопізнання. Справедливо, що істинна філософія є духовною квінтесенцією епохи, живою душею культури. Звичайно, соціальні джер ...
Екологічна оцінка стану атмосферного повітря в зоні впливу викидів стаціонарного техногенного джерела
Метою даної роботи є обґрунтування теоретико-методологічних засад та набуття практичних навичок екологічної оцінки стану атмосферного повітря в зоні впливу викидів стаціонарного техногенного джерела.
...
Природоохоронні території
В
своїй курсові роботі я хочу розглянути, на мою думку, глобальне питання всього
людства - природоохоронні території. Для збереження природи створюють заповідні
території. Вони належать дер ...