Огляд літератури
Мінімальні вибухонебезпечні концентрації зваженого в повітрі пилу - приблизно 20-500 , а максимальні 700-800
. Чим більше вміст кисню в газовій суміші, тим імовірніше вибух і більше його сила. При вмісті кисню менше 16% пилова хмара не вибухає.
Фізико-хімічні властивості пилу цементного виробництва.
Піл цементного виробництва за своїми властивостями поділяється на наступні групи:
Пил, який утворюється при дроблінні та транспортуванні сировинних матеріалів; мають грубо дисперсний склад (приблизно 70% часточок крупніше 5 мкм), а температуру і вологість - навколишнього середовища.
Пил сушильних барабанів сировини і добавок; характеризується підвищенням вологості (температура точки роси 40-60˚С) І більш широким діапазоном коливання концентрацій аерозоля (15-17).
Пил сировинних млинів; характеризується високою концентрацією (до 50) і великою кількістю часточок тонких фракцій (менше 5 мкм до 65%).
Пил з печей, що обертаються, мокрого способу виробництва; має високу вологість (температура точки роси 58-75˚С) і високу температуру.
Пил з печей, що обертаються, сухого способу виробництва (з циклонними або шахтно-циклонними теплообмінниками; характеризуються тонким дисперсним складом (частинки розміром менше 5 мкм до 75%).
Пил з печей, що обертаються з конвеєрними кальцина торами; мають низьку вологість (температура точки роси 32-48˚С) і включає грубо дисперсні частинки (80% частинок розміром більше 5 мкм).
Пил клінкерних холодильників; характеризується низькою вологістю (температура точки роси до 30˚С), широким діапазоном коливання температур (90-290˚С) та включає грубо дисперсні частинки (80% частинок розміром більше 5 мкм).
Пил цементних млинів; мають високу вхідну концентрацію ( приблизно 960), вологість вагається в широких діапазонах ( температура точки роси 22-60˚С).
Цікаві статті з розділу
Екологічні наслідки проведення меліоративних робіт в Ратнівському районі Волинської області
Волинське Полісся - це край з вологим кліматом та високим рівнем ґрунтових вод. Не випадково тут ще в середині XIX століття під керівництвом науковця генерал-лейтенанта І. Жилінського робилися перші к ...
Екологічна проблема Дніпра
Вода
є незамінною складовою існування і розвитку життя на Землі. Легка доступність
води для більшості людей призвела до того, що на неї почали дивитися як на
невичерпний дар природи. Однак ...
Дослідження взаємозв’язків між живими організмами на прикладі екосистеми озера
Актуальність КР: Людина завжди цікавилася
екологією з практичної точки зору з давніх часів. І тепер, коли людство хоче
зберегти свою цивілізацію, воно більш ніж коли-небудь, має потребу в до ...