Розрахунок екологічної ефективності заходів, спрямованих на охорону та відновлення водних ресурсів
До впровадження природоохоронних заходів, спрямованих на охорону водних ресурсів, у 2005 р., обсяги скидів складали - 1192300 м3, після впровадження водоохоронних заходів, у 2006 р., обсяги скидів становили - 1015200 м3 [3].
м3/грн.
Отримане значення екологічної ефективності водоохоронних заходів свідчить проте, що кожна 1 гривня витрат, вкладена в охорону водних ресурсів забезпечує зниження скидів на 0,29 м3 в рік.
Таким чином, можна зробити висновок, що заходи, які здійснюють підприємства, установи, організації, по зниженню викидів та скидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря та водні об’єкти відповідно не забезпечують високого рівня екологічної ефективності. Тобто, незважаючи на, що підприємствами, установами, організаціями у 2005 р. було вкладено кошти в природоохоронні заходи, їх проведення не є ефективним, тобто не призвело до помітних позитивних змін у навколишньому середовищі. Тому, у подальшому для досягнення більших значень екологічної ефективності необхідно вкладати значно більше коштів в охорону навколишнього середовища.
Цікаві статті з розділу
Екологічний рух світовий досвід та українські реалії
Актуальність теми дослідження проблем екологічної політики
України на сучасному етапі зумовлена об’єктивними потребами національного
розвитку, імперативами сучасної світової глобалізації та ...
Гідрометцентр як суб’єкт екологічного моніторингу
Комплексна лабораторія спостереження за природним середовищем (КЛНЗПС) Донецького центру гідрометеорології (ЦГМ) входить у склад базової системи моніторингу за забрудненням навколишнього середовища, з ...
Дослідження екологічного стану техногенного навантаження на навколишнє природне середовище підприємством Чернігівське Хімволокно
До основних антропогенних джерел забруднення природного середовища
відноситься промисловість – 45,4%. Промислові комплекси України являються
головними споживачами води в державі.
Однією ...