Вплив теплових електростанції на навколишнє середовище. Шляхи зниження негативного впливу на навколишнє середовище
Споживання енергії є обов'язковою умовою існування людства. Наявність доступною для споживання енергії завжди було необхідно для задоволення потреб людини, збільшення тривалості та поліпшення умов його життя.
Перший стрибок у зростанні енергоспоживання стався, коли людина навчилася добувати вогонь і використовувати його для приготування їжі та обігріву своїх осель. Джерелами енергії в цей період служили дрова та м'язова сила людини. Наступний важливий етап пов'язаний з винаходом колеса, створенням різноманітних знарядь праці, розвитком ковальського виробництва. До XV ст. середньовічний людина, використовуючи робоча худоба, енергію води й вітру, дрова і невелика кількість вугілля, вже споживав приблизно в 10 разів більше, ніж первісна людина. Особливо помітне збільшення світового споживання енергії відбулося за останні 200 років, що минули з початку індустріальної епохи, - вона зросла в 30 разів і досягло в 2001 р. 14,3 Гт у.т / рік. Людина індустріального товариства споживає в 100 разів більше енергії, ніж первісний людина, і живе в чотири рази довше.
У сучасному світі енергетика є основою розвитку базових галузей промисловості, визначають прогрес суспільного виробництва. У всіх промислово розвинених країнах темпи розвитку енергетики випереджали темпи розвитку інших галузей. У той же час енергетика - одне з джерел несприятливого впливу на навколишнє середовище і людину. Вона впливає на атмосферу, гідросферу, біосферу і на літосферу.
Тип електричної станції визначається, насамперед, видом енергоносія. Найбільшого поширення набули теплові електричні станції (ТЕС), на яких використовується теплова енергія, що виділяється при спалюванні органічного палива (вугілля, нафта, газ та ін.) На теплових електростанціях виробляється близько 76% електроенергії, виробленої на нашій планеті. Це обумовлено наявністю органічного палива майже в усіх районах нашої планети, можливістю транспорту органічного палива з місця видобутку на електростанцію, що розміщується поблизу споживачів енергії; технічним прогресом на теплових електростанціях, що забезпечує спорудження ТЕС велику потужність, можливість використання відпрацьованого тепла робочого тіла і відпустки споживачам, крімелектричної, також і теплової енергії (з парою або гарячою водою) і т.п.
Об’єктом дослідження є: теплові електростанції.
Предметом дослідження - теплові електростанції та їхній вплив на навколишнє середовище.
- Види теплових електростанцій
- Паротурбінні електростанція
- Газотурбінні електростанція
- Дизельна електростанція
- Необхідні ресурси
- Характеристика впливу на екологію
- Заходи боротьби зі шкідливим впливом на екологію
- Скорочення шкідливих викидів в атмосферу
- Скорочення забруднення водоймищ
Цікаві статті з розділу
Поняття Консорції в сучасній синекології та її значення у структуруванні біоценозів
Актуальність. Біоценоз це свого роду сукупність різних живих
організмів, які заселяють певну ділянку простору та характеризуються певними
стосунками між собою та пристосованістю до середовищ ...
Розрахунок максимальної нестачі кисню при органічному забрудненні р. Сіверський Донець
Серед розчинних
речовин, що потрапляють в океан із суші, велике значення для мешканців водного
середовища мають не тільки мінеральні, біогенні елементи, але й органічні
залишки. Винесення в ...
Тваринний світ та його охорона
Тема реферату з дисципліни "Екологія і охорона навколишнього
середовища" - "Тваринний світ та його охорона".
Тваринний світ є важливою частиною
біосфери нашої планети. ...