Поверхневі води
У інших річках Приазов’я відзначалась висока мінералізація, суттєвий вміст завислих речовин, а також присутність азоту нітритного та сульфатів і, взагалі, слід зазначити, що майже на всіх створах спостерігалося перевищення ГДК з цих показників.
Річки басейну Сіверського Донця.
Річки басейну Сіверського Донця переважно забруднені азотом нітритним, азотом амонійним, сульфатами.
Річка Бахмут - м. Артемівськ забруднена азотом амонійним, азотом нітритним, сульфатами. Середні концентрації вище означених речовин склали 6,0 ГДК, 21,4 ГДК та 14,1 ГДК відповідно. Максимальні концентрації були такими: азот амонійний - 15,7 ГДК, азот нітритний - 51,4 ГДК та сульфати - 15,3 ГДК. Були зафіксовані випадки ВЗ із сульфатів (7 випадків) , з азоту нітритного (5 випадків) та з азоту амонійного (1 випадок).
Порівнюючи отримані дані із минулим роком можна зробити висновок, що дещо збільшилася концентрація азотовмісних сполук, а за іншими речовинами картина забруднення значним чином не змінилась. Річка Бахмут (с. Дронівка) значною мірою забруднена азотом нітритним та сульфатами.
Середні концентрації у р. Бахмут - с. Дронівка, в межах села складали: з азоту нітритного 3,7 ГДК, з сульфатів 11,0 ГДК. Максимальні концентрації були такими: з азоту нітритного 11,1 ГДК, з сульфатів 14,6 ГДК.
Протягом року було зафіксовано 6 випадків високого забруднення сульфатами та 1 випадок ВЗ азотом нітритним. У порівнянні із минулим роком рівень забруднення азотом нітратним зменшився, азотом амонійним декілька збільшився. Кисневий режим задовільний, випадків дефіциту кисню цього року не спостерігалось. Основними забруднювачами р. Бахмут є: ПУВКХ м. Артемівськ та ВАТ “Артемівський завод з переробки кольорових металів”.
Річка Казений Торець, нижче міста Слов’янська переважно забруднена азотом нітритним (7,3ГДК), сульфатами(8,3 ГДК). Максимальні концентрації перевищували норму: з азоту нітритного у 13,0 рази, з сульфатів у 13,3 рази. Було зафіксовано 1 випадок ВЗ з азоту нітритного та 1 випадок ВЗ з сульфатів.
Порівнюючи дані 2010 року із попереднім, слід зазначити, що вміст азоту нітритного, азоту нітратного та азоту амонійного зменшився. Основними забруднювачами річки Казений Торець є: ПО ”Хімпром”, ПУВКХ м. Слов’янська та інші.
У річці Кривий Торець в районі міста Дружківка середні концентрації забруднюючих речовин перевищували гранично допустимі концентрації з азоту нітритного у 13,3 рази, з сульфатів у 8,2 рази. Максимальні концентрації склали відповідно: 32,2 ГДК та 8,4 ГДК. Спостерігалось 4 випадки високого забруднення азотом нітритним.
У порівнянні із попереднім роком слід зазначити, що кількість азоту нітратного зменшилась (від 4,54 мг/дм3 до 3,30 мг/дм3 ), а кількість азоту амонійного та азоту нітритного декілька збільшилася. У річках Мокра Плотва (м. Соледар) та Сухий Торець (с. м. т. Черкаське) можна відзначити дещо підвищений вміст азоту нітритного, хлоридів, азоту амонійного.
Слід зазначити, що середня концентрація сульфатів у р. Мокра Плотва склала 18,5 ГДК, а максимальна - 21,0 ГДК. На сольовий склад річки Мокра Плотва - м. Соледар впливає діяльність ВО “Артемсіль”.
У річці Казений Торець (с. м. т. Райське) були присутні азот нітритний, азот амонійний, хлориди та сульфати. Найбільш р. Казений Торець (с. м. т. Райське) забруднена сульфатами: середня концентрація складає 12,8 ГДК, а максимальна - 16,0 ГДК. Протягом року було зафіксовано 6 випадків ВЗ сульфатами.
Цікаві статті з розділу
Рекультивація промділянки при поверхневому порушенні ландшафту
Дія
людини на природу багато в чому пов'язана з порушенням величезних територій.
Окрім безпосереднього порушення ґрунтів відбувається псування природних
ландшафтів, порушення гідрологічного ...
Екологічна характеристика території природного заповідника Кам'яні Могили
Актуальність: у наш час степові екосистеми піддались найбільш сильному
антропогенному впливу. Розорювання, зрошення, забудова, вплив хімічних
реагентів, монокультура, вітрова та водна ерозія ...
Екологічна оцінка впливу діяльності ЗАТ Юрія м. Черкаси на довкілля
Молочна промисловість належить до провідних у харчовій і переробній
промисловості та формує достатньо привабливий за обсягами ринок. Це пов'язано з
тим, що продукція молочної галузі займає в ...