Промислова функція
Місто складається із двох частин: історичного центру (населення менш 100 тис. жителів), розташованого на 118 островах Венеціанської лагуни Адріатичного моря і промислово-портової материкової частини (включаючи міста Маргера, Местре, Фузина та ін.). В історичному центрі судноремонтна, паперова й трикотажна промисловість. Промислове значення мають континентальні околиці Венеції - Маргера, Фузина, Местре. У Маргере розміщаються великі заводи (глиноземний, алюмінієвий, цинкоплавильний, нафтопереробний, коксохімічний, нафтохімічний, завод фтору й фтористих з'єднань, судноверф), багато з яких побудовані після 2-ї світової війни. У пригороді Фузина - нові алюмінієві й алюмінієво-прокатні заводи. У Местре - залізничні майстерні й транспортне машинобудування, нафтопереробка.
Ремісниче виробництво художніх виробів зі скла (острів Мурано), мережив (острів Бурано >), мозаїки .
Виключно важливе значення у виробництві і експорті має машинобудування: виробництво автомобілів, моторолерів (Італія - батьківщина моторолера), велосипедів, суден. Великою популярністю користуються побутове енергоустаткування і друкарські машинки.
У зв'язку із зростанням машинобудування збільшилася виплавка чорних і кольорових металів. Чорна металургія засновується на імпорті лома і чавуна, коксу, залізняку, легуючих металів. Виплавка стали набагато перевищує виробництво чавуна.
Хімічна промисловість базується на привізних нафті і фосфоритах, на місцевому природному газі, сірці і іншій сировині. Високими темпами розвивається нафтохімія, особливо збільшилося виробництво пластмас і синтетичних волокон на базі крекінгу нафти.
Цікаві статті з розділу
Історичний аналіз створення та розвитку екологічного права в Україні
Актуальність
теми. Еколого-правова наука України ще зовсім молода.
Екологія
- це наука, яка висвітлює проблеми взаємодії живих організмів з тим природним
середовищем, в якому вони перебу ...
Діяльність озер та боліт у формуванні мінеральних ресурсів
Актуальність. Ми живемо в
епоху гострого конфлікту між людським суспільством та природою, коли
нераціональна господарська діяльність порушила динамічну рівновагу біосфери
нашої планети, що ...
Розробка методологічних засад інтегрованого управління лісовими ресурсами
Звіт про НДР: 64 стор., 5 рис., 15 табл., 67
використаних джерел.
Об’єкт дослідження - лісові ресурси модельних підприємств Криму,
Буковинських Карпат і Передкарпаття, Центрального Лісост ...