Обладнання постів моніторингу
1 Комплектна лабораторія «Пост-1»
В лабораторії «Пост-1» [9] розміщується основне і допоміжне обладнання для проведення спостережень за рівнем забруднення атмосфери та вимірювання метеорологічних елементів. Прилади і обладнання лабораторії працюють при температурі (10 - 35 °С), відносної вологості до 80 % (при 20 °С і атмосферному тиску 90 - 104 кПа (680 - 785 мм рт. ст.).
Обладнання «Пост-1» включає: автоматичні газоаналізатори ГМК-3 і МКП-1, системи для проведення відбору проб і метеорологічних спостережень, щоглу для установки датчика вітру, систему електропостачання та освітлення.
Схема розміщення приладів і обладнання у «Пост-1» показана на рис. 5.1. Стіни павільйону виконані з термоізолюючого матеріалу і облицьовані з внутрішньої сторони пластиком 1, а з зовнішньої - декоративними дюралюмінієвий осередками спеціального профілю 2, підлога покрита лінолеумом. Щогла з датчиком вітру встановлюється на плоскому даху павільйону.
Рисунок 5.1 - Розміщення обладнання в «Пост-1»
У спеціальній камері 35 розміщуються датчики 33 температури і вологості повітря метеостанції М-49. Від внутрішньої частини павільйону камера термоізольована. При відкритих дверцятах 34 камери датчик висувається на 1,5 м від стінки павільйону для виробництва вимірювань в природних умовах.
У двох протилежних кутах павільйону є чотири люка 11 з кришками, в які вставляється блок 39 відбору проб на пил і сажу. Висота люків від поверхні землі становить 1,5 м. Через дах павільйону пропущено трубопровід 15 із захисним ковпачком 14, підноситься над дахом на 50 см і з'єднаний всередині павільйону з розподільної гребінкою 27 для відбору проб повітря на газові домішки.
Лабораторне обладнання включає: лабораторний Г-подібний стіл 7 з тумбочками, на якому кріпляться полиці 9 для установки приладів; обертовий лабораторний стілець (з регульованою висотою); два ящика 5 для зберігання і транспортування скляних поглиначів, наповнені поглинальним розчином; два штатива для установки поглиначів, настільного вентилятора і сигнальних годин (на кресленні не показано). Для вентиляції павільйону служить люк 3.
Система відбору проб повітря на газові домішки і сажу складається з трубопроводу 15 з нагрівачем 30 і терморегулятором 29, розподільної гребінки 27 для підключення поглиначів і двох электроаспираторов 28 моделі 822 на амортизаторах 26. Всі елементи воздуховода і розподільної гребінки виконані з фторопласту. При негативній температурі зовнішнього повітря терморегулятор підтримує позитивну температуру повітряного потоку, що надходить в поглиначі.
Система відбору проб повітря на пил складається з блоку відбору проб 38 з гнучким шлангом 46, закінчуються шлифом 37, камери підігріву 20, має нагрівач з терморегулятором 31 і шліф 19, ротаметра РС-7 17 з регулятором витрати 32, який з'єднаний гнучким шлангом 21 з пилососом 22. В блок відбору проб вмонтована труба, один її кінець 39, на який надівається фільтротримач з фільтром, виставляється назовні, а інший розташовується усередині павільйону і закінчується гнучким шлангом 46. Гнучкий шланг допомогою шліфа 37 вставляється безпосередньо в шліф, з'єднаний з камерою підігріву 19, або в шліф 10 трубопроводу 4, йде від протилежного кута павільйону, який в свою чергу за допомогою гнучкого шланга 18 і шліфа з'єднується з камерою підігріву. Таким чином забезпечується можливість відбору проб повітря на пил в будь-якому з чотирьох люків. В цей же блок вмонтована трубка 40 для забору проб повітря на сажу. Її зовнішній кінець закінчується спеціальним патроном для фільтру, а на внутрішній кінець надівається гумова трубка, поєднана з электроаспиратором.
Цікаві статті з розділу
Глобальні екологічні проблеми людства. Шляхи їх вирішення
Перед людством постійно виникають багаточисленні проблеми, що потребують невідкладного вирішення. Одні з них мають локальний характер, інші торкаються значних регіонів світу.
Розвиток сучасної цивілі ...
Актуальні проблеми поводження з твердими побутовими відходами на території Львівської області
Сучасна історія місцевого самоврядування в Україні характеризується
тим, що перейшла від бюрократичної радянської “піраміди" влади до сучасних
принципів територіальної організації влади ...
Гідрологічні характеристики річки
Територією
Сумської області протікає 165 річок довжиною понад 10 км кожна, які належати,
до басейну Дніпра. Найбільші з них: Десна з притокою Сеймом, Ворскла, Сула,
Псел. Хорол. Густота річкової сі ...