Водна сфера
Забруднення водного басейну в містах слід розглядати в двох аспектах – забруднення води в зоні водоспоживання і забруднення водного басейну в межі міста за рахунок його стоків.[3]
Основою водних ресурсів Пензенської області є річковий стік. Стік на території області формує річкову мережу, яка належить басейнам Волги і Дону. Об'єм річкового стоку орієнтування складає 5,0 – 5,5 куб. км. щорічно (0,12 річкового стоку Росії). На одного жителя області доводиться близько 3,2 тис. куб. м в рік. Всього на території області порядка 2746 річок і струмків, а з довжиною більше 10 км. – 302. переважна більшість річок починаються в межах області, за винятком Сури, Кадади, Узи. Найбільш крупні річки – Сура, Мокша і Хопер. Переважає снігове живлення.
Різниця між забраною і використаною водою характеризує втрати води, які неухильно зростають з 2% на початку дев'яностих до більш ніж 10% на початок 2000 року.
У загальному об'ємі стічних вод, що скидаються, сьогодні порядка 45% складають скидання підприємств промисловості і порядка 46% - скидання житлово-комунального господарства. Близько 95% вод, що відводяться, скидається в басейни приток Волги, 3% - Мокши і 2% - Хопра.
В даний час спостерігається зменшення об'єму забруднених стічних вод, скинутих у водні об'єкти останніми роками, це пояснюється реалізацією водозахисних заходів і спадом виробництва в промисловості і сільському господарстві. Як забруднюючі речовини в стічній воді присутні: нафтопродукти, залізо, марганець, мідь, нікель, свинець, феноли, натрій, калій, фосфати, хром, цинк, сульфати, хлориди, фториди, СПАВ, азот нітратний, азот нітратний, роданід, формальдегіди.
Цікаві статті з розділу
Вплив двоокису сірки, двоокису азоту та неорганічного пилу на організм людини
Україна
є однією з найбільших за територією, чисельністю населення та економічним
потенціалом держав Європи. Станом на 2005 рік населення України становило 48
мільйонів осіб. На території У ...
Ерозійні процеси Красноградського району та заходи боротьби з ними
Ґрунти - органо-мінеральний продукт багаторічної спільної
діяльності живих організмів, води, повітря, сонячного тепла й світла. Це
природні утворення, які характеризуються родючістю - здатні ...
Екологічні проблеми Світового океану
Майже 3 / 4 поверхні нашої планети займають океани. Вода - дорогоцінна рідина, дар природи нашої планеті. У такій кількості, як на Землі, її немає ніде в Сонячній системі. Вода - це основа всіх життєв ...