Екологічний стан міста Біла Церква і Білоцерківського району Київської області
У третє тисячоліття людина має увійти з новою філософією життя, згідно з якою вона є часткою єдиної людської сім’ї, планетарного братства з високою екологічною культурою, в основі якої лежать знання і дотримання законів розвитку біосфери. Ми маємо усвідомити, що цивілізація виникла в біосфері, є її частиною і ізольовано існувати не зможе. Подальший розвиток можливий лише як результат етико-культурного оновлення людства, формування нової моралі й системи цінностей. Необхідні радикальні зрушення у ставленні людини до природи і до захисту своїх нащадків від наслідків власної діяльності. Екологічна культура передбачає розуміння законів розвитку і стійкості біосфери, знання законів і принципів біотичної регуляції довкілля, підтримання стійкості навколишнього природного середовища природними біологічними угрупованнями біосфери. Вона передбачає реалізацію екологічного імперативу, який визначає необхідність розв’язання наступних основних проблем: збереження вцілілих і відновлення до рівня природної продуктивності низки здеформованих екосистем, раціоналізації споживання, екологізації виробництва, стабілізації чисельності населення. Головним чинником, який має допомогти розв’язанню зазначених проблем, має стати конверсія свідомості людей, її екологізація, формування екологічного мислення.
Пересадка волос в турции: клиники по пересадке волос в турции цены www.wellturkey.ru.Екологічна культура покликана протистояти віковому імперативу підкорення природи, щоб виправити згубний перебіг історії цивілізації і зберегти біосферу для майбутніх поколінь.
Одним з найважливіших завдань екології є оптимізація взаємин між людиною, з одного боку, окремими видами та популяціями, екосистемами – з другого.
Господарська діяльність людини зумовила пошкодження і вичерпування природних ресурсів, що призводить до деформації сформованих протягом мільйонів років природного кругообігу речовин та енергетичних потоків на планеті. Внаслідок цього почалося прогресуюче руйнування біосфери Землі, що може набути характеру незворотних процесів і навколишнє середовище може стати непридатним для існування.
Розвиток техносфери, що супроводжувався необмеженим використанням природних ресурсів і вільним викидом всіх типів відходів людської діяльності в навколишнє середовище, став причиною виникнення таких глобальних проблем: енергетичної кризи, надмірного забруднення довкілля, скорочення площ орних земель і лісів, появи негативних кліматичних змін, соціально-економічної кризи. Різко скорочується кількість видів флори і фауни.
Засобом збереження придатного для життя людини довкілля є відновлення угрупувань природної біоти не в межах мізерних площ заповідників, а на великих територіях земної поверхні. Це вимагає остаточного припинення подальшого освоєння дикої природи і рекультивації значної частини освоєних земель, скорочення загального енергоспоживання, поступового припинення економічного зростання у його фізичних обсягах (перш за все за рахунок скорочення виробництва непотрібної або шкідливої для довкілля і людини продукції).
Відновлення природних екосистем в обсязі, який потрібен для повноцінного регулювання навколишнього середовища і збереження цих екосистем на рівні, не нижче критичного, – головна мета перехідного періоду до збалансованого екологічно безпечного розвитку.
Останнім часом з’являються енергозберігаючі розробки (наприклад використання енергії вітру, сонця та води; отримання дешевої енергії за рахунок утилізації відходів), розробляються проекти безвідходного виробництва, зменшуються об’єми використання в промисловості чистої води за рахунок впровадження замкнутого циклу водокористування та використання дощової води, створюються організації, фонди та окремі об’єднання людей, які ставлять собі за мету відновлення та збереження навколишнього середовища.
Метою виробничої практики є отримання практичних навичок вирощування їстівних грибів на відходах сільського господарства. Відходи рослинництва і тваринництва є цінною енергетичною сировиною, яка знаходить застосування в багатьох виробництвах. Крім утилізації відходів вирощування грибів вирішує ще одне питання – нестача білків в харчуванні населення. Гриби є цінним джерелом білків, всіх амінокислот необхідних для організму людини, вітамінів групи В і РР, вуглеводів.
- Загальна характеристика відділу охорони навколишнього природного середовища білоцерківського міськвиконкому
- Загальна характеристика району
- Земельні ресурси регіону
- Стан водойм району та їх охорона
- Використання та охорона природних ресурсів. Надра
- Атмосферне повітря регіону
- Автозаправочні станції на території районів та їх негативний вплив на довкілля
- Утилізація промислових і побутових відходів
- Охорона і раціональне використання тваринного та рослинного світу
Цікаві статті з розділу
Атомна енергетика та її вплив на довкілля
На всіх стадіях свого розвитку людина була тісно пов'язана
з навколишнім світом. Але з тих пір як з'явилося високоіндустріальне
суспільство, небезпечне втручання людини в природу різко підси ...
Ліс – народне багатство Закарпаття
„У
лісі я знайшов для себе джерело безконечних відкриттів...”
М.
Пришвін
Одним із найкращих
багатств, якими наділена наша держава і вся планета Земля, являється ліс. Справді, в лі ...
Структура, функціонування, зональність та механізми стійкості макроекосистем
Екосистеми за розміром поділяються на: мікроекосистеми, мезоекосистеми
(ліс), макроекосистеми (континенти, океани), глобальна екосистема (біосфера).
Біосфера - екосистема вищого рангу, що ...