Оцінка впливу стаціонарних джерел забруднення на атмосферне повітря басейну річки
Висновок
У даній курсовій роботі ми оцінили стан екологічної системи басейну річки Тартак Дослідили абіотичне середовище та біотичну складову екосистеми.
Отже, басейн річки Тартак розташований у Кіровоградській області, яка має вигідне географічне положення, сприятливі кліматичні умови, також має родючі грунти. Поверхня області хвиляста рівнинна. Клімат області помірно континентальний. Область розташовано у лісостеповій та степовій зонах. Абіотичні фактори впливають на всю екосистему річки Тартак. Ці фактори протягом тривалого часу стабільно діють у даній екосистемі.
У третьому розділі ми проводимо характеристику біотичної складової екосистеми. Кіровоградська область лежить у межах Центрально-лісостепової агроґрунтової провінції, та Дністровсько-Дніпровської північно-степової агроґрунтової провінції. Рослинність області досить різноманітна. Фауна області представлена лісостеповими і степовими тваринами, багато з них занесено до Червоної книги України.
Дослідивши екологічну структуру популяції можна зробити висновок, що на даній території спостерігається рівномірний розподіл особин. Приріст популяції змінюється щороку, а здатність популяції до розмноження зростає з віком особин. При визначенні оцінки стану поверхні водозбору виявили, що стан басейну можна охарактеризувати як задовільний. Найгірший стан мають території, які зазнають антропогенного забруднення. Також ми проаналізували оцінку впливу стаціонарного джерела забруднення на атмосферне повітря, на даній території, цим джерелом виступа металургійний комбінат, який розташований на басейні річки Тартак. Розрахувавши масу викидів, які спричиняє завод, виявили, що найбільшої очистки повітря потребує від таких речовин як сірчаний газ.
Цікаві статті з розділу
Екологічні проблеми енергетики
Енергетика - найважливіший фактор у процесі перетворення природи людиною. Виробництво енергії, її транспортування і споживання набули глобального характеру. Створений людством енергетичний потенціал з ...
Природно-заповідні території та Червоні книги в системі збереження ландшафтного і біологічного різноманіття
Тема реферату "Природно-заповідні
території та Червоні книги в системі збереження ландшафтного і біологічного
різноманіття".
До складу природно-заповідних
територій входять діл ...
Характеристика ґрунтового покриву
У
ґрунтовому покриві переважають чорноземні (53 %), сірі лісові (9 %), на півночі
- дерново-підзолисті (27 %), у заплавах річок - лучні, лучно-болотні та болотні
ґрунти (3 %). Майже вся територія о ...