Природні умови
Березень: Середня місячна температура повітря порівняно з лютневою різко підвищилась і складала від 3 град. морозу до 8 град. тепла. Місячна кількість опадів склала 12мм. Сніговий покрив поступово зменшувався, і в середині місяця в районі Білої Церкви грунт відтанув повністю. Вітер переважав слабкий та помірний.
Квітень: тепла погода, яка утримувалась у попередньому періоді, зберігалась ще на початку квітня. Надалі температурний режим почав поступово підвищуватись. Середня місячна температура повітря виявилася на 1,2 град. вище звичайної і складала 8,5 - 12,5 град. тепла. Сума опадів у квітні становила 5,4мм.
Травень: у травні утримувалась нестійка за температурним режимом, в окремі дні з дощами, погода. Середня місячна температура повітря виявилась на 1 град вище норми і становила 15,4-16,6 град. Максимальна температура повітря підвищувалась до 27 град, мінімальна в холодні ночі знижувалась до 1,8-5,4 град тепла. Сума опадів за травень склала 21,1 мм. Вітер переважав помірний.
Червень: у червні переважала прохолодна з дощами погода. Максимальна температура повітря підвищувалась до 26 - 29 град., мінімальна знижувалась до 7-12 град. Поверхня грунту вночі охолоджувалася до плюс 5-7 град. Вдень поверхня грунту прогрівалась до 25-30 град. Вітер переважав помірний до сильного. У червні сума опадів склала 75,5мм.
Липень : переважала помірно тепла і суха погода. В середньому температура повітря виявилась на 1-2 град. тепла вищою за норму і в абсолютному визначенні становила 18,5 - 20,0 град. тепла. Опади випадали в ІV декаді у вигляді зливових дощів протягом 3 днів. Сума опадів за місяць склала 67,1мм.
Серпень: на протязі серпня місяця утримувалась помірно тепла з інтенсивними опадами погода. Середня температура повітря виявилась в межах норми і в абсолютному визначенні становила 17,5-19 град. Максимальна температура повітря підвищувалась до 25-27 град. Опади у вигляді злив та обложних дощів відмічались протягом 6 днів. Кількість опадів у серпні склала 77,4мм.
Вересень: перехідний місяць від літа до осені. Йому властиве загальне зниження температури. В останній декаді вересня переважала тепла з невеликими опадами погода. У цілому за місяць сума опадів склала 45,3 мм.
Жовтень: за температурним режимом видався в межах норми. Середня місячна температура повітря склала 10-15 град. У жовтні сума опадів склала 6,8 мм.
Листопад: переважала помірно тепла для цієї пори року погода. Середня місячна температура повітря виявилась в межах норми і в абсолютному визначенні становила 1,0 - 2,0 град. тепла. За листопад місяць опадів випало 71,2мм.
Грудень: переважала тепла для цієї пори року з опадами погода. Середня температура повітря виявилася на 1-2град. вищою за норму і в абсолютному визначенні становила від 5 морозу до 8 град. тепла. Опади спостерігались у вигляді мокрого снігу та дощу, за місяць їх сума становила 24,1мм.
6 Штучні водойми
На білоцерківщині було створено багато штучних водойм - ставів і водосховищ. Будівництво штучних водойм пов’язане з необхідністю регулювання неоднакового в часі стоку річок. Вода, яка накопичелась під час повені і дощових паводків в ставах та водосховищах, використовується в межений період, для збереження водності річок, коли стік малий, а потреба у воді найбільша. У 2009 році створено 1450 ставів і 42 водосховища, в яких зарегульований об’єм води 203, 22 млн.м3. Безсистемне створення водойм на малих річках може призвести до несприятливих екологічних наслідків і порушення екологічної рівноваги.
Цікаві статті з розділу
Характеристика джерел забруднення атмосферного повітря в басейні річки
Борошномельне
виробництво, завдання якого полягає у переробці зерна на харчове та фуражне
борошно (рос. - мука), є одним з найдавніших надбань людської цивілізації,
коріння якого сягають у надра пе ...
Органічна речовина ґрунтів екосистем басейну Верхнього Дністра
Актуальність
теми. Знеліснення є однією із найбільших екологічних проблем, що постали перед
людством в кінці ХХ - на початку ХХІ століття. Вона носить комплексний характер
і пов’язана із по ...
Гідрологічний нарис басейну річки Дністер
Вода є джерелом життя
на Землі. Ріки і озера дають воду для зрошення та обводнення земель, служать
цілям транспорту, водопостачання та джерелом утримання енергії. Окрім того, що
вода – вели ...