Природні умови
Березень: Середня місячна температура повітря порівняно з лютневою різко підвищилась і складала від 3 град. морозу до 8 град. тепла. Місячна кількість опадів склала 12мм. Сніговий покрив поступово зменшувався, і в середині місяця в районі Білої Церкви грунт відтанув повністю. Вітер переважав слабкий та помірний.
Квітень: тепла погода, яка утримувалась у попередньому періоді, зберігалась ще на початку квітня. Надалі температурний режим почав поступово підвищуватись. Середня місячна температура повітря виявилася на 1,2 град. вище звичайної і складала 8,5 - 12,5 град. тепла. Сума опадів у квітні становила 5,4мм.
Травень: у травні утримувалась нестійка за температурним режимом, в окремі дні з дощами, погода. Середня місячна температура повітря виявилась на 1 град вище норми і становила 15,4-16,6 град. Максимальна температура повітря підвищувалась до 27 град, мінімальна в холодні ночі знижувалась до 1,8-5,4 град тепла. Сума опадів за травень склала 21,1 мм. Вітер переважав помірний.
Червень: у червні переважала прохолодна з дощами погода. Максимальна температура повітря підвищувалась до 26 - 29 град., мінімальна знижувалась до 7-12 град. Поверхня грунту вночі охолоджувалася до плюс 5-7 град. Вдень поверхня грунту прогрівалась до 25-30 град. Вітер переважав помірний до сильного. У червні сума опадів склала 75,5мм.
Липень : переважала помірно тепла і суха погода. В середньому температура повітря виявилась на 1-2 град. тепла вищою за норму і в абсолютному визначенні становила 18,5 - 20,0 град. тепла. Опади випадали в ІV декаді у вигляді зливових дощів протягом 3 днів. Сума опадів за місяць склала 67,1мм.
Серпень: на протязі серпня місяця утримувалась помірно тепла з інтенсивними опадами погода. Середня температура повітря виявилась в межах норми і в абсолютному визначенні становила 17,5-19 град. Максимальна температура повітря підвищувалась до 25-27 град. Опади у вигляді злив та обложних дощів відмічались протягом 6 днів. Кількість опадів у серпні склала 77,4мм.
Вересень: перехідний місяць від літа до осені. Йому властиве загальне зниження температури. В останній декаді вересня переважала тепла з невеликими опадами погода. У цілому за місяць сума опадів склала 45,3 мм.
Жовтень: за температурним режимом видався в межах норми. Середня місячна температура повітря склала 10-15 град. У жовтні сума опадів склала 6,8 мм.
Листопад: переважала помірно тепла для цієї пори року погода. Середня місячна температура повітря виявилась в межах норми і в абсолютному визначенні становила 1,0 - 2,0 град. тепла. За листопад місяць опадів випало 71,2мм.
Грудень: переважала тепла для цієї пори року з опадами погода. Середня температура повітря виявилася на 1-2град. вищою за норму і в абсолютному визначенні становила від 5 морозу до 8 град. тепла. Опади спостерігались у вигляді мокрого снігу та дощу, за місяць їх сума становила 24,1мм.
6 Штучні водойми
На білоцерківщині було створено багато штучних водойм - ставів і водосховищ. Будівництво штучних водойм пов’язане з необхідністю регулювання неоднакового в часі стоку річок. Вода, яка накопичелась під час повені і дощових паводків в ставах та водосховищах, використовується в межений період, для збереження водності річок, коли стік малий, а потреба у воді найбільша. У 2009 році створено 1450 ставів і 42 водосховища, в яких зарегульований об’єм води 203, 22 млн.м3. Безсистемне створення водойм на малих річках може призвести до несприятливих екологічних наслідків і порушення екологічної рівноваги.
Цікаві статті з розділу
Аерокосмічний моніторинг як система оцінювання і прогнозування майбутнього стану довкілля
Космічні знімки разом з матеріалами традиційних методів вивчення Землі дають надійні дані для будови еколого-геологічних моделей територій, що досліджуються.
Довгострокова стратегія охорони та збереж ...
Фітотоксичність та хімічне забруднення ґрунтів м. Біла Церква
Прогресуюча дія господарської діяльності людства на природне
середовище досягла рівня, при якому відбуваються істотні зміни в хімічному
складі ґрунтового покриву широких територій. У загальн ...
Вплив теплових електростанції на навколишнє середовище. Шляхи зниження негативного впливу на навколишнє середовище
Споживання
енергії є обов'язковою умовою існування людства. Наявність доступною для
споживання енергії завжди було необхідно для задоволення потреб людини,
збільшення тривалості та поліпшен ...