Просторовий розподіл зон антропогенної трансформації лісових екосистем Черкаського бору
Відомо, що стійкість рослин щодо фітотоксикантів та інших видів негативного впливу людини є видоспецифічною. Тому здатність фітоценозів протистояти негативним чинникам промислового міста, не втрачаючи при цьому продуктивних, захисних, регулюючих, меліоративних, рекреаційних та естетичних функцій, істотно залежить від породного складу рекреаційно-оздоровчих лісових насаджень та їх просторового розміщення відносно джерел екологічних загроз, інтенсивності їхнього впливу. Цим питанням присвячено багато досліджень, описано різні види та рівні газостійкості, визначено показники та критерії стійкості, фактори, що впливають на неї [8, 12, 15, 22, 26, 30, 31, 44]. Підкреслено, що ступінь пошкодження та регенерація рослин залежать від генотипу, фізіологічного стану рослини, хімічної природи та концентрації токсикантів, екологічних умов.
Просторове розміщення зон, виділених нами на основі даних санітарного стану лісових насаджень навколо м. Черкаси, відображає залежність їх стану від породного складу деревостанів та віддалення від джерел викидів фітотоксикантів (рис. 3.9).
Цікаві статті з розділу
Екологічний стан екосистеми в зоні функціонування цукрового заводу
Актуальність роботи
. Останніми роками, у зв’язку з переходом на ринкові механізми господарювання, зміною форм власності на землю, незавершеністю формування національної політики та законодавст ...
Розробка системи очищення забрудненого газу промисловим підприємством
У
данній дипломній роботі розглядається приватне підприємство «Гранд», що
спеціалізується на виготовленні залізобетонних фасонних виробів (тротуарних
плит, заборів, декоративних виробів та ...
Аналіз ефективності використання антрацит-фільтрату в очисних спорудженнях систем комунального господарства
При мінімальній забезпеченості водними ресурсами необхідної якості
Україна займає провідне місце у світі по питомій кількості стічних вод, що
утворяться, (більше 2 м3/чол. у добу). Недостатн ...