Погодно-кліматичні, ґрунтові умови міста
Клімат м. Корсунь-Шевченківський помірно теплий і помірно вологий. Довжина періоду із середньодобовою температурою вище 10 0С складає 155-160 діб, а з температурою вище 150С - 110 діб. Весняні приморозки в середньому завершують панувати в кінці квітня, а осінні розпочинаються в першій половині вересня. Територія характеризується достатнім, але не стійким зволоженням. Кількість опадів за рік становить 490-530 мм.
Упродовж року опади випадають нерівномірно. Найбільша їх кількість припадає на липень-серпень, коли вони випадають у вигляді дощів, а інколи носять заливний характер. Найменша кількість опадів припадає на зимовий місяць - січень. Середньорічна відносна вологість повітря становить - 77%. Переважаючими вітрами є західні і північно-західні. Тому в період масового цвітіння, у квітні, полинозоутворювачів, а саме представників з родини Вербові, Березові, Розоцвіті, Жовтецеві, Первоцвіті, Фіалкові та ін відбувається формування масових захворювань у населення. У травні інколи бувають і східні вітри, що викликають атмосферну посуху, яка призупиняє негативний вплив пилку на населення, так як втрачається його життєздатність.
Ґрунт міста переважно антропогенно трансформовані. Частина ґрунтів у межах зеленого каркасу є рекультивованими, а частина, парк в центрі урбоекоситеми, мікрорайоні та вздовж р. Рось, віднесених до окремих частин міста - Червоний хутір, Чорний хутір, Тартак та Раків хутір, які мають природне утворення. Решта ґрунтів, на яких концентруються житлово-комунальні та інші забудови міста, транспортні, складські об’єкти є частково зміненими. А, отже, характеризуються як строкаті за фіторізноманіттям, зокрема за рослинами-алергенами.
Цікаві статті з розділу
Природоохоронні території
В
своїй курсові роботі я хочу розглянути, на мою думку, глобальне питання всього
людства - природоохоронні території. Для збереження природи створюють заповідні
території. Вони належать дер ...
Еколого-економічна оцінка впливу мисливської фауни на агроценози Центрального Придніпров`я
Об’єкти
досліджень - мисливська видів птахів, агроценози.
Мета
роботи - дослідити сучасний стан мисливських видів
птахів Центрального Придніпров’я на прикладі Черкаської області: динамік ...
Адміністративні правопорушення в галузі охорони природи
Проблемою ефективного
природокористування, забезпечення суспільства необхідними життєвими умовами ще
в античні часи впливали на формування світогляду й сприйняття природи як єдиної
системи. ...