Санітарно - гігієнічні нормативи контролю забруднення середовища
В основу нормування всіх забруднювачів покладено визначення ГДК у різних середовищах. За основу приймають найнижчий рівень забруднення, який ґрунтується на санітарно-гігієнічних нормах.
Гранично допустима концентрація шкідливої речовини в повітрі робочої зони (ГДКрз) - це концентрація, що при щоденній (крім вихідних днів) роботі протягом 8 годин, або при іншій тривалості, але не більше 41 години на тиждень, протягом усього робочого стажу не повинна викликати захворювання або відхилення в стані здоров'я, що виявляються сучасними методами дослідження, у процесі роботи або у віддалений термін життя справжнього й наступного поколінь. Робочою зоною варто вважати простір висотою до 2 м над рівнем підлоги або площі, на якій перебувають місця постійного або тимчасового перебування робітників.
Гранично допустима концентрація максимально разова (ГДКмр) - концентрація шкідливої речовини в повітрі населених місць, що не викликає при вдиханні протягом 20 хвилин рефлекторних реакцій в організмі людини.
Поняття ГДКмр використовується при встановленні науково-технічних нормативів (гранично допустимих викидів забруднюючих речовин). У результаті розсіювання домішок у повітрі при несприятливих метеорологічних умовах на границі санітарно-захисної зони підприємства концентрація шкідливої речовини в будь-який момент часу не повинна перевищувати ГДКмр.
Гранично допустима концентрація середньодобова (ГДКсс) - це концентрація шкідливої речовини в повітрі населених місць, що не повинна викликати у людини прямого або непрямого впливу при необмежено довгому (роки) вдиханні. Таким чином, ГДКсс є найбільш чітким санітарно-гігієнічним нормативом, що встановлює концентрацію шкідливої речовини в повітряному середовищі.
Гранично допустимі викиди(ГДВ)- це кількість шкідливих речовин, яка не повинна перевищувати, під час викиду в повітря, на межі санітарної зони ГДК.
Цікаві статті з розділу
Природоохоронна діяльність на територіях природно-заповідного фонду України
Одним з ефективних заходів охорони довкілля
є заповідання. Більш як 100 років минуло з часу започаткування активної форми збереження
й відтворення незайманих ландшафтів в Україні. На 1 січня ...
Проблеми утилізації твердих побутових відходів в малих містах (а прикладі смт. Ставище)
У результаті неконтрольованих демографічних
процесів ряду азіатських країн відбувся різкий ріст чисельності населення
Землі, що уже перевищує 6,4 млрд. докорінно змінився вплив людини на при ...
Вплив двоокису сірки, двоокису азоту та неорганічного пилу на організм людини
Україна
є однією з найбільших за територією, чисельністю населення та економічним
потенціалом держав Європи. Станом на 2005 рік населення України становило 48
мільйонів осіб. На території У ...