Комплексна оцінка дії мікрокліматичних умов на організм людини
Теплове самопочуття людей у різних умовах мікроклімату є гігієнічним показником фізіологічного стану організму і одночасно є критерієм оцінки мікроклімату. Комплексна оцінка мікрокліматичних умов може бути проведена за допомогою визначення ефективних температур.
Ефективні температури ( ефективна та еквівалентно-ефективна), що є показником тепловідчуття людини при різних співвідношеннях температури і вологості визначаються залежно від прийнятої і швидкості повітря v робочої зони (відповідно до категорії роботи , що виконується) або залежно від фактичних величин температури t , відносної вологості повітря
, що зареєстровані в цеху нафтопереробного виробництва.
Результуюча температура ,що враховує комплексний вплив на організм людини температури,вологості,рухомості повітря та радіаційного тепла. Визначають за номограмою.
Зона комфорту для організму людини відповідає:
Нормам ефективних температур:
17,2… 21,7 о С- для умов легкої праці.
,2… 20,7 о С для умов праці середньої важкості.
,7… 19,2 о С для умов важкої праці.
t = 30,5°С= 0,5 м/с
= 50 %еф = 25,2°С
Дана температура є несприятливим фактором для зони комфорту.
Нормам результуючих температур:
16… 18 о С при виконанні легкої роботи.
… 16 о С при виконанні роботи середньої важкості.
… 13о С при важкій роботі.
Е=43,66.
е= (50
⋅
43,66/100)
⋅
7,5
⋅
10-3
⋅
100=16,37рез = 27°С.
Отже, як бачимо, працівник при умовах важкої праці знаходиться у стані теплового дискомфорту, оскільки ефективна і результуюча температури не потрапляють у допустимий діапазон.
Висновок
Оскільки людина увесь час знаходиться під впливом фізичних і хімічних факторів навколишнього середовища, то метою моєї роботи було теоретично розглянути вплив фізичних факторів, а саме мікроклімату, на організм людини як з позитивної так і негативної сторін.
Мікроклімат
- це особливості клімату, властиві закритим приміщенням, незначним ділянкам земної поверхні. Мікроклімат виробничих приміщень залежить від характеру технологічного процесу, пори року, часу доби, клімато-погодних умов на ефективності засобів щодо його нормалізації.
У заданому мені термічному цеху, основними негативними факторами мікроклімату є пил та перевищення норм температурного режиму.
Здатність організму пристосовуватися до метеорологічних умов хоч і висока, але не безмежна тому реакція організму на дію тепла або холоду може призводити до патологічного стану.
Важливим профілактичним заходом в умовах нагріваючого мікроклімату є механізація важких робіт, дистанційне управління, автоматизація технологічних процесів, локалізація та ізоляція тепловиділень шляхом вловлювання або відведення їх з місць утворення, герметичність обладнання, закриття технологічних отворів, влаштування водяних завіс, аерація, повітряне душування і ін. В умовах охолоджуючого мікроклімату облаштовують шлюзи, тамбури, перегородки, повітряні завіси і т. ін. З організаційних заходів суттєве значення має режим праці та відпочинку, припинення робіт при відповідних несприятливих температурах за постановами місцевих адміністративних органів.
Висновок
Екологія людини розглядає людський організм і середовище його існування в єдності, як цілісну систему. Тому об’єктом дослідження екології людини стала система «людина - навколишнє середовище», критерієм ефективності функціонування якої є рівень здоров’я населення. Фізичний стан окремих людей у межах певної території визначає суспільне здоров’я населення, а суспільне здоров’я визначається станом динамічної рівноваги населення з навколишнім середовищем у конкретних соціально-економічних умовах.
У рамках вивчення курсу «Екологія людини» я виконала курсову роботу, яка складається з анотації і трьох частин і можу зробити такі висновки:
У Пирятинському районі 42 населені пункти, підпорядковані Пирятинській міській і 14 сільським радам. Районний центр - Пирятин, обласного підпорядкування розташований на правому березі річки Удаю (басейн Дніпра ) за 197 км на північний захід від Полтави .
Цікаві статті з розділу
Оцінка міграції цезію і стронцію на радіоактивно забруднених агроландшафтах приватних господарств та присадибних ділянок південної частини Київської області
Актуальність теми. Масштаб Чорнобильської
катастрофи, найтяжчої за всю історію людства техногенної катастрофи, добре
відомий як вченим, так і політикам всього світу. В навколишнє середовище
...
Еколого-біологічні дослідження місцевості
Найважливішим засобом екологічної освіти є організація різноманітних
видів діяльності школярів безпосередньо в природному середовищі, в світі
природи. Дане положення вимагає створення «учбов ...
Екологічний рух світовий досвід та українські реалії
Актуальність теми дослідження проблем екологічної політики
України на сучасному етапі зумовлена об’єктивними потребами національного
розвитку, імперативами сучасної світової глобалізації та ...