Тваринний світ
В межах НПП таким локальним заходом можуть бути рубки лісу, особливо суцільні рубки. Крім того, що це фактор турбування тварин, це ще фактор погіршення умов їх харчування та укриття. Необхідно не допускати суцільних вирубок лісу, застосування великогабаритної лісогосподарської техніки, час проведення таких робіт визначити з врахуванням біологічних циклів розвитку тварин. Розорювання грунту, вирощування сільськогосподарських культур, особливо просапних за інтенсивними технологіями, значно збіднюють тваринний світ агрофітоценозів. А при мозаїчному їх розташуванні серед природних (лісових) фітоценозів, вплив їх на оточуючі землі буде значним. До шляхів мінімізації цього впливу можливо віднести обмеження у асортименті вирощуваної продукції, заборони використання пестицидів та мінеральних добрив, пропаганди вирощування біологічно чистої, генетично немодифікованої продукції в прилеглих до парку зонах.
Землі водного фонду, болота, луки є місцем притулку багатьох представників ссавців, птахів, земноводних та риб. Значна площа цих земель знаходиться в господарській зоні з широким спектром дозволеної господарської діяльності. В той же час необхідно обмежувати гідромеліоративні роботи з осушення боліт, зміни річищ малих річок, зміни рівня води у водоймищах, як такі, що зменшують ареал розповсюдження тварин та умови їх перебування. Для риб особливо небезпечне забруднення водоймищ та браконьєрство.
Для внутрішніх водоймищ національного парку необхідно провести їх паспортизацію, виявити джерела агропромислового та побутового забруднення і попередити власників про необхідність проведення профілактичних заходів з недопущення забруднення водоймищ. При веденні рибного господарства необхідно дотримуватись санітарних та карантинних правил, розрахунків кормової бази та норм відлову риби.
Цікаві статті з розділу
Проблема водних ресурсів України
Сьогодні
в усьому світі збільшується інтерес до проблем водних ресурсів та прогнозування
їх впливу на здоров’я населення. Проблема забезпеченості людства водою є
глобальною, а для її виріше ...
Екологічний рух світовий досвід та українські реалії
Актуальність теми дослідження проблем екологічної політики
України на сучасному етапі зумовлена об’єктивними потребами національного
розвитку, імперативами сучасної світової глобалізації та ...
Основні напрямки розвитку неоекології
Екологія як окремий
розділ біологічної науки склалася наприкінці XIX ст. і розвивається швидкими
темпами. Особливо значний інтерес до екології людське суспільство почало
виявляти в середині ...