Формування бази даних
База даних - це впорядкована сукупність спеціально організованих і логічно зв’язаних інформаційних елементів, яка відображає стан об’єктів та їх характерні параметри у розглядуваній предметній ділянці. Комплексна обробка інформації забезпечує об’єднання в єдиний комплекс всіх технічних засобів обробки інформації з використанням найновішої технології, методології і різноманітних процедур по обробці інформації. Створення бази данних передбачає використання всього комплексу технічних засобів обробки інформації, перехід до єдиної системи обробки всіх видів інформації. Перед побудовою бази даних був зібраний польовий матеріал, що був занесений в зошит (частіше всього використовують зошити формату А). Польовий матеріал містить в собі фенологічні та візуальні спостереження, які свідчать про наявність того чи іншого виду серед птахів, які мають мисливське значення. Також, для вирішення поставлених перед нами задач ми обрали найбільш зручний для цього тип баз даних - інформаційну.
Висновки
У межах регіону досліджень за П. П. Орловим відмічено 56 видів птахів того чи іншого мисливського призначення (Орлов, 1948). З них в межах регіону гніздувалися лише 29 видів. На теперішній час за даними нашого аналізу тогочасного анотованого списку птахів, що тоді входили в число мисливських встановлено, що 8 видів занесені до Червоної книги України (2009) і перебувають під державною охороною. Станом на 2011 в списках обласного управління лісового і мисливського господарства Черкаської області відмічено 17 видів птахів, по яким велися обліки, а саме, гуска сіра, гуменник, слува (вальдшнеп), баранець звичайний (бекас), припутень (вяхирь), горлиця звичайна, фазан, куріпка сіра, перепілка, крижень широконіска, чирянка мала, лебеді, лиска, курочка водяна, норець великий.
Куроподібні птахи входять до видів, які є об’єктом полювання в умовах регіону досліджень і представлені незначною кількістю видів (3 види: фазан (Phasaniuscolchicus), куріпка сіра(Perdixperdix), перепілка (Coturnixcoturnix)) також належать до степової дичини. Фазан звичайний є нетиповим для даного регіону видом, типовими біотопами якого є річкові долини з багатою рослинністю, поруби в лісах та зарості очерету. Птах належить до акліматизованих видів, тому в межах Черкаської області в диких умовах зустрічається рідко. Найбільш чисельними серед куроподібних птахів є куріпка сіра та перепілка. Типовими біотопами сірої куріпки є відкриті простори з трав’яною і чагарниковою рослинністю, а перепілки - найчастіше поля зернових культур, про те, ми не виявили ні екологічного ні економічного впливу (який би був пов'язаний з потравою посівів, або нанесенням помітних збитків зерновим культурам в умовах регіону). Так само, як і голубоподібні мисливського призначення (взагалі не чинять ніякого шкідливого впливу на агроценози), куроподібних відносять до складу степової дичини - 13,4 %, яка становить своєрідну екологічну групу серед пернатої дичини.
Переважну більшість мисливських видів птахів належать до водоплавної екологічної групи - 44,4 %, сюди в першу чергу відносяться гусеподібні, найбільш поширеними серед яких є гуска сіра та крижень, які є типовими об’єктами для полювання. В основному це рослиноїдні птахи, раціон яких складається з зелених частин рослин. Під час осінніх перельотів періодами пасуться на прибраних зернових полях, інколи на грядках городів, негативного впливу посівам та агрокультурам не чинять. Проведене анкетне опитування серед співробітників Уманського Національного дендрологічного парку «Софіївка» показало досить вагомий вплив гусеподібних птахів на штучно створений трав’яний покрив з декоративних рослин по берегам водойм. Цей вплив був виражений витоптуванням і в першу чергу виїданням штучних насаджень травостою, який наносився в основному крупними видами водоплавних - гуси та лебеді.
Болотно-лучна дичина складає 40 %, до якої належать кулики та журавлеподібні птахи (лиска), які не мають відношення до агроландшафтів, оскільки основними їх життєвими біотопами є водно-болотні угіддя.
Найменший відсоток складають представники борової дичини - типові лісові види (2,2 %), які взагалі не мають жодного відношення до агросфери. Сюди відноситься єдиний представник - слуква (вальдшнеп).
Цікаві статті з розділу
Проектування безвідходного виробництва з використанням біоконверсійних технологій утилізації відходів тваринництва
Біотехнологія
– напрямок сучасної науки і техніки, головним завданням якого є використання
біологічних процесів, систем і організмів в різних галузях людської діяльності
(сільське господарс ...
Проблеми утилізації твердих побутових відходів в малих містах (а прикладі смт. Ставище)
У результаті неконтрольованих демографічних
процесів ряду азіатських країн відбувся різкий ріст чисельності населення
Землі, що уже перевищує 6,4 млрд. докорінно змінився вплив людини на при ...
Екологічні проблеми водоспоживання і водовідведення та шляхи їх подолання
Кожна свідома людина повинна обов'язково мати загальне уявлення про особливості сучасного екологічного стану, а також про основні напрями державної політики в галузі охорони довкілля, використання при ...