Водорозчинні фракції органічної частини ґрунту
В едафотоп екосистеми після рівномірно-поступової вирубки граба середній вміст СЕГВОР у дослідженій півметровій товщі зменшився на 3,9%, а у варіантах ГВВГ і СВГ - на 5,3 та 9,1% відповідно.
Рис. 4.7 Діаграми діапазонів профільних змін вмісту СЕГВОР в едафотопах гемеробних екосистем (жовтень 2009 року)
Тим часом у контролі, а також агроекосистемах сінокосу та ріллі зафіксовано збільшення вмісту водорозчинних органічних сполук - на 5,7, 6,7 та 3,1% відповідно. Також варто відзначити подальший перерозподіл водорозчинних сполук у едафотопі варіанту СВГ: профільний розподіл водорозчинних сполук у цьому варіанті досліду більше нагадує органопрофілю ґрунтів агроекосистем, ніж лісових.
За даними Л. Никифоренко (1985), крім впливу на вміст Сорг власне обробітку ґрунту, важливими факторами, що призводять до збіднення ґрунтового резервуару Карбону є різке зменшення надходжень до ґрунту детриту, зменшення ємності та інтенсивності колообігу елементів, а також інтенсифікація розкладу органічних речовин у ґрунті. Внаслідок сільськогосподарського використання ґрунтів, у першу чергу трансформації зазнають лабільні фракції органічної частини ґрунту, змінюючись як кількісно, так і якісно (Когут, 2003).
Наші дослідженя, дозволяють ствердити, що проведення лісогосподарських заходів різної інтенсивності також призводить до значних кількісних і якісних змін органічної частини ґрунту. Знеліснення порушує режими надходження детриту до катаболічного блоку екосистеми, що спричиняє профільний перерозподіл доступних субстратів і, в першу чергу, водорозчинних органічних сполук.
Цікаві статті з розділу
Розрахунок розсіювання в атмосфері шкідливих речовин, що містяться у викидах підприємств
У результаті антропогенної діяльності відбувається
забруднення атмосфери, що призводить до зміни хімічного складу атмосферного
повітря. Під забрудненням атмосфери розуміють рідкі й тверді ча ...
Моніторинг забруднення підземних вод в районі розташування полігону твердих побутових відходів (полігону промислових відходів)
До найактуальніших проблем сьогодення, що торкаються кожного жителя планети й від яких залежить майбутнє людства, слід віднести проблеми екологічні. Викликані недалекоглядним, нерозумним, необґрунтова ...
Динаміка вилову риби в природних водоймах та вплив екологічних факторів на продуктивність
Актуальність теми. В зв`язку з ростом народонаселення у всьому світі дуже велика увага
приділяється проблемі збільшення білкових ресурсів і підвищення біологічної
цінності різних харчових пр ...