Результати досліджень очищення вод антрацит-фільтратом
Вихідну річкову воду можна характеризувати як брудну.
Обробка води фільтратом дозволяє на один порядок знизити концентрацію сапрофітних бактерій і БГКП. Отриманий результат погодиться із сорбционими властивостями бактерій у природних біострумах гідросфери.
Для визначення загальної чисельності бактерій в оброблюваній річковій воді використали також метод спеціальних мікробіологічних досліджень - визначення чисельності мікроорганізмів методом прямого рахунку при мікроскопію ванні. Цей метод широко використовується в гідромікробіології при дослідженні поверхневих водойм Як видно з дані таблиці 2.4, ефективність очищення річкової води від бактерій, що враховують методом прямого рахунку й при посіві на МПА, має близькі значення.
Ефективність очищення річкової води від бактерій групи кишкових паличок за допомогою фільтрату має аналогічні з очищенням від сапрофітних бактерій значення.
Запропонований фільтрат має гарні сорбіційні характеристики. При використанні даного фільтранта в схемі споруджень для підготовки питної води ефект очищення дозволяє досягти значень, необхідних для питної води.
Комплексні дослідження представлених фільтратів свідчать про доцільність їхнього використання не тільки для очищення й доочищення стічних вод, але й, у першу чергу, для підготовки питної води в різних регіонах України й держав СНД, особливо, з поверхневих джерел водокористування.
Цікаві статті з розділу
Поняття Консорції в сучасній синекології та її значення у структуруванні біоценозів
Актуальність. Біоценоз це свого роду сукупність різних живих
організмів, які заселяють певну ділянку простору та характеризуються певними
стосунками між собою та пристосованістю до середовищ ...
Екологічний моніторинг
Існування людського суспільства незмінно пов’язане з використанням довкілля як середовища проживання та створення засобів життєзабезпечення - продуктів харчування, сировини й матеріалів для побу ...
Флора вільноплаваючих рослин Чернігівщини
Актуальність. Ми живемо в епоху гострого
конфлікту між людським суспільством та природою, коли нераціональна
господарська діяльність порушила динамічну рівновагу біосфери нашої планети, що
...