Охорона навколишнього природного середовища
Охорона навколишнього природного середовища, раціональне використання природних ресурсів, забезпечення екологічної безпеки життєдіяльності людини - невід'ємна умова сталого економічного та соціального розвитку України.
З цією метою Україна здійснює на своїй території екологічну політику, спрямовану на збереження безпечного для існування живої і неживої природи навколишнього середовища, захисту життя і здоров'я населення від негативного впливу, зумовленого забрудненням навколишнього природного середовища, досягнення гармонійної взаємодії суспільства і природи, охорону, раціональне використання і відтворення природних ресурсів.
Закон України” Про охорону навколишнього природного середовища”[2] визначає правові, економічні та соціальні основи організації охорони навколишнього природного середовища в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь.
Фасування цементу у мішки характеризується значним перевищенням викиду пилу цементного виробництва. Для скорочення викиду пилу цементного виробництва та поліпшення екологічної ситуації в районі розташування ПП «Гранд» рекомендовано застосувати двуступеневу систему очистки (циклон, рукавний фільтр). За іншими речовинами та групі сумації приземних концентрацій на межі санітарно-захисної зони та житлової забудови не перевищують допустимі санітарні нормативи.
Висновок
У результаті виконання бакалаврської роботи було досліджено ПП «Гранд». Загальне число джерел викиду забруднюючих речовин в атмосферу від підприємства - 13 (організованих - 7, неорганізованих - 4).
Усього забруднюючих речовин - 13, включаючи викиди від автотранспорту,.
Сумарний викид забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел ПП «Гранд» становить - 44,19759 т / рік.
Для зниження викидів пилу цементного виробництва була запропонована двоступенева система очищення, яка включає: циклон ЛИОТ №10 з УДЗ та рукавний фільтр ФРИР-70, ступінь очищення якої сягає 98%. Після встановлення очисних споруд у результаті проведених розрахунків приземних концентрацій пилу цементного виробництва за допомогою «ЕОЛ», ми бачимо, що концентрації пилу цементного виробництва не перевищують гранично-допустимі концентрації на межі санітарно-захисної зони.
Можно зробити висновок, що вжиті заходи що до зменшення викидів пилу цементного виробництва цілком задовольняють ПП «Гранд».
Цікаві статті з розділу
Оцінка забруднення та визначення розмірів шкоди, зумовленої забрудненням і засміченням земельних ресурсів
З давніх-давен людина поклонялася землі, а точніше – ґрунту.
Йому присвячували легенди і билини, його оспівували у поемах і піснях. Вона
наділяла його генетичною властивістю живого – родючіс ...
Екологічне дослідження забруднення повітря автотранспортом
Кому загрожує небезпека? Усім. Хіба ви не
бачите, що перед вами терези, на одній шальці
яких ваша могутність, а на іншій-ваша
відповідальність?
В. Гюго. Людина, що сміється.
...
Сталий розвиток Чернігівської області
На початку ХХ століття зміни
природного середовища розглядалися як побічний ефект розвитку промисловості.
Екологічні проблеми, що виникали з часом намагалися розв’язувати в межах
охорони пр ...